ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

С1 проблем с задния ляв стоп и задна чистачка

Производство: (2005-)
Аватар

Автор на темата
maky1
Новак
Кара: Peugeot 406 coupe 2.2HDi 133 -"Silver/Black'' Special Edition, Peugeot 3008 1,6HDi 120
Обратна връзка:

С1 проблем с задния ляв стоп и задна чистачка

Мнение от maky1 » 09 Мар 2022, 12:32

Здравейте.
Вчера взех едно С1 1,4HDi за жената, да си джитка насам натам и на първо четене има няколко проблема, които трябва да оправя, но нямам поглед върху модела и ще ми е от помощ, ако някой сподели мнение относно решаването им. Първото което забелязах е, че отзад в багажника и резервната гума има вода. Оказа се, че задния ляв стоп се клати от външната страна. От страната на багажника (прозореца със задната чистачка) е захванат с два болта. Тях ги развих, но стопа не може да се извади. Разхлабва се, но нещо друго го държи. На какъв принцип е захващането? Не смея да го дърпам. Преди при проблеми с Пежата, които съм карал си гледах в сървис бокса, но като стана платен вече съм като слепец. Втория проблем е задната чистачка. Като я включа чувам двигателчето да бръмчи, но чистачката е неподвижна. Как се решава този проблем? С нов двигател с механизъм, или има вариант да се ремонтира механизма... :)

Обратно към “C1”