Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 23 Ное 2014, 07:16

Сподели темата: 

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 29 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
 Citroen Xsara Picasso 
Автор Съобщение
Глобален модератор
Аватар

Кара: Ситроен
Мнение Citroen Xsara Picasso
Привет!

Днес се регистрирах и бързам да дам и своя отзив, защото съм наистина фен на Ситроен.
Преди 4 години баща ми купи едно от първите Picasso-а в Пловдив.
Сега колата карам аз.
Изключителен дизайн отвън, изключителна кола и отвътре.
Тогава обаче не се предлагаха ел.стъкла за задните врати.
Колата е на 100 хил.км и проблеми с нея нямаме. Само рутинната смяна на дребни части по ходовата част.
Като основен недостатък изтъквам само слабите пластмаси в купето.
Какво е вашето мнение?
Имате ли наблюдение на този модел? А знаете ли нещо повече за последващите доработки на Picasso? Качество на двигателите, например? Чух че и нивото на оборудването се е качило. Така ли е?

17 Фев 2005, 18:36
Профил

Аватар

Кара: Grand C4 Picasso 1.6 HDI EXCLUSIVE 16.04.2008
Мнение 
Добре дошъл в клуба :D
Аз карам същатата кола и предполагам , че нивото на обурудване е като на твойта без задни ел. стъкла. Колата ми е на 80 000 км. и нямам никакви оплаквания от нея. Взех я с бензинов двигател 1.8 117к.с. по простата причина, че за HDI трябваше да чакам тогава 3 месеца, а колата ми трябваше спешно.
Незнам какво имаш впредвид под слаби пластмаси, при мен мяма проблем, няма скърцане или тропане, но в интерес на истината не ми се е налагало да свалям нито една пластмаса, обикновенно след това започват да скърцат ако не се сложат както трябва.
Колкото до новия феислифт от миналата годин, на мен лично ми харесва, много от нещата които дефекрираха в нашите модели са сменени или подобрени. Хубавото е , че човек който не е нмого запознат с историята на модела трудно ще направи разлика между стария и новия особено ако са боядисани броните...
Мога още много да пиша, но не мисля да издавам труд по темата :D :D :D

Следващия път може да пишеш в раздел Xsara Picasso...

23 Фев 2005, 10:38
Профил WWW
Мнение 
Тва е супер автомобил!

23 Фев 2005, 15:55
Глобален модератор
Аватар

Мнение Пак за Picasso
Имам предвид, че пластмасите са слабички.
Преди време и сложих друга алармена инсталация и от тогава не мога да си позная колата. Скърцат някъде тия пластмаси и не мога да схвана от къде.
Още тогава си задавах въпроси защо не са направили и броните в цвета на колата, но нямаше кой да ми отговори. Иначе колата наистина си е добре - купувана е нова, пазена, карана е внимателно. Няма кола която да се лашка и да е здрава, нали?

23 Фев 2005, 17:20
Профил

Аватар

Кара: Xsara Picasso excl. 2 HDI '03;(ZX 1.9D)
Мнение Re: Пак за Picasso
Slavik написа:
Имам предвид, че пластмасите са слабички.
Преди време и сложих друга алармена инсталация и от тогава не мога да си позная колата.

е ти сам си дал отговора, не пластмасите са слаби а "майсторите"

23 Фев 2005, 17:38
Профил
Глобален модератор
Аватар

Мнение Re: Пак за Picasso
И по принцип са слаби...
дръжката на вратата на местото до моето почти не се ползва, а вече хлопа всякаш съм маршрутка :)

23 Фев 2005, 17:43
Профил
Нов потребител

Кара: Citroen Xsara picasso-2.0 HDI
Мнение Re: Citroen Xsara Picasso
Здравейте и от мен от 10 дни аз и сапругат ми си купихме Ситроен Ксара пикассо,колата я избрах аз и нямам думи да я изхваля.Макар че паричките ни стигнаха за 9год кола(9000лв за 2000г.)и макар че не е пално ел пакет(задни стъкла не са ел)пак е страхотна 2те ни деца на 2год и на 5год буквално си играят вътре.За нас това е най-добрата семейна кола :) А що се отнася до факта че дизелите са по-шумни на мен лично неми се струва да е така нз вътре поне е мн тихо а пуснеш ли леко музика и савсем несе чува нищо :evala:

13 Фев 2009, 17:13
Профил

Аватар

Кара: Citroen Xsara Picasso SX 2.0HDI '02
Добре дошла в клуба и честито придобивка!
Не съжалявайте за липсата на ел. пакет на задните врати - децата са много любопитни създания а тези малки черни бутончета са така изкушаващи за игра :D
Включете детската защитата на задните врати ако не сте и много безаварийни километри ви желая :drive:

13 Фев 2009, 18:46
Профил ICQ
Нов потребител

Кара: Citroen Xsara picasso-2.0 HDI
Мерси за съвета за защитите това него знаехме,още сме в процес на разучаване :hmm: :)

..::[ Редакция (14 Фев 2009, 10:05)

Даите съвет да си направим някакви обновения по колата например мн ми хареса надписа на задния стоп picasso как можем и ние да се сдобием с нещо такова аз съм по тези неща малко неприсащо за жена... :D

14 Фев 2009, 11:01
Профил

Аватар

Кара: ше екологично чиста кола до 30.ІХ.2011 г.
Честито и безаварийно.
Първо си обнови профила. Xsara а не Csara се пише. :wink:
А тези надписи нещо ги забравихме ама няма значение. Не са толкова важни.

Citroen C3 XTR 1.6 16v - 110 PS

14 Фев 2009, 11:16
Профил
Нов потребител

Кара: Citroen Xsara Picasso 1.8 115kс
Здравей Народе!!!!
От няколко дни и аз се сдобих с Рикасо и сега съм ГОРД /леле надул съм се като пуяк на селски мегдан :D /собственик на това френско бижу!Признавам, че Ситроен е детската ми мечта и най-после се сбъдна.Надявам се да си помагама със съвети, споделяне на опит и изобщо да се подкрепяме един друг.
Ето и първия ми въпрос: Тапицерията ми е захабена и искам да я освежа.Ще ми препоръчате ли добра автомивка?

12 Май 2009, 15:09
Профил

Аватар

Кара: ше екологично чиста кола до 30.ІХ.2011 г.
Добре дошъл.
Честито и безаварийно каране.
За тапицери виж чрез търсачката или в гуглето. Тук имаше някакви теми по въпроса. Напиши си и в профила от къде си за да е по лесно сега и за в бъдеще при помощ.

Citroen C3 XTR 1.6 16v - 110 PS

12 Май 2009, 19:27
Профил
Нов потребител

Благодаря за радушния прием!!!Имаше нужда 8) :P .Хасковлия съм но живота така ми се стече че от 23 год. живея в София./Суха река./

12 Май 2009, 20:15
Профил
Новак

Кара: ситроен ксара пикасо
купувам ксара пикасо 1,8, 2000 година. Не знам много за автомобила и ще се радвам за някакви мнения,съвети...За начало ми предстои смяна на консумативите, на какво трябва да обърна внимание.

28 Май 2009, 21:53
Профил
Нов потребител

Здравей ultral.Мога да ти кажа какво направих аз.Колата която си харесах я закарах в сервиз и и направих компютърна диагностика на двигателя.Веднага си показа в какво състояние е моторчето.След това я вдигнаха на крик /от големите колони/ и я разгледаха подробно от долу.Всичко това ми струваше около 40-50лв и 20 мин. Мисля че си спестих доста ядове и неприятни моменти.Освен това тук във форума има точно такава тема която те интересува.Успех с покупката.

31 Май 2009, 20:32
Профил
Новак

Кара: Citroen Xsara Picasso 2,0 HDI
Здравейте, Ситроени, карам Xsara Picasso 2,0 HDI от 2 г. и 7 м. За това време съм навъртял около 115 000 км. Сега е на 230 000 км. ДВИГАТЕЛЯТ Е НЕВЕРОЯТНО НАДЕЖДЕН. Не съм имал проблеми с него. Изключително икономичен, достатъчно пъргав и мощен за моя маниер на каране. За периода съм сменил в началото предни носачи и кормилни накрайници, както и профилактика на задницата, но реално през последните 13-14 месеца не се е налагал някакъв ремонт. А минавам по около 40 000 км на година. За тези пари (виж mobilen.bg) моделът е в перфектно отношение цена/качество. Отново бих купил такава, но на по-малко километри. Между другото предишните ми коли бяха голф и пасат. Тази е по-добра!!! Хайде със здраве!

30 Юни 2009, 22:38
Профил

Кара: бивша Xantia 1.9 ТD, настояща Xsara Picasso 2.0 HDI
Здравейте,
и аз се сдобих с едно Пикасо и за краткото време, за което я карам съм доволен от нея. Все още не знам дали не сбърках като смених Ксантията на Пикасо.

12 Авг 2009, 08:49
Профил
Четящ

Кара: citroen xara picaso 2.0hdi
не си сбъркал :bravo: . Пикасото е много добра кола

17 Авг 2009, 12:06
Профил
Нов потребител

Кара: Хонда Акорд 1.8 16в, Мазда 626 1.8 16в, Рено Лагуна 1.9 дти и др
Здравейте.
Бихте ли споделили какъв разход дават хди 90к.с. двигателите градско и извън? Купето добре обезшумено ли е от гледна точка на продължително каране на магистрала със 120-130? Също така при преминаване на "грапав" асфалт (не знам дали сте обърнали внимание, части от магистралата, ако може така да се нарече, са такива) шумно ли е? Маневрен ли е в градски условия?

28 Яну 2011, 16:01
Профил

Аватар

Кара: Xsara Picasso excl. 2 HDI '03;(ZX 1.9D)
В темите за разход на гориво има писано точно по въпроса ти. За шума при 120-130 - според мен е шумна колата, има едно бучене, донякъде се дължи на по-големия и обем и склонност към разнообразни резонанси. Под 110 е ОК.

28 Яну 2011, 16:11
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 29 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща