ВИСОКИ ОБОРОТИ НА ПРАЗЕН ХОД

Производство: Mk I (1997-1999), Mk II (2000-2006)

Автор на темата
stoqn24
Нов потребител
Кара: ксара 2000 HDI 90KS

ВИСОКИ ОБОРОТИ НА ПРАЗЕН ХОД

Мнение от stoqn24 » 25 дек 2009, 16:33

здравеите на всички и честита коледа искам да се извиня ако пускам нова тема ама не открих никаде подобен проблем значи от скаро имам ксара 2000 хди и мисля че оборотите и са малко големи малко над 1000-1020някаде за дизел маи са много ако някаи е имал подобен проблем нека сподели ще сам ви много благодарен от какво може да е проблема иначе двигателя работи много хубаво ксарата е 2000г комби

disorder: ако имаше и малко препинателни знаци...

..::[ Редакция (28 Дек 2009, 07:56)

Аиде бе хора никои ли не знае от какво може да е никои не ли е имал подобен проблем :hmm:

jiliev
Новак
Кара: xsara 1.9tdi

Re: ВИСОКИ ОБОРОТИ НА ПРАЗЕН ХОД

Мнение от jiliev » 28 дек 2009, 10:44

РАЗВАЛЕН ТИ Е АВТОМАТИЧНИЯ СМУКАЧ/ОБОГАТИТЕЛ/-ИМА ПИСАНО ПО ТЕМАТА

disorder: правила на форума: т. 4. Писането с главни букви в интернет се приема като ВИКАНЕ - ПОВИШЕН ТОН !

Потребителски аватар

zimo
Нов потребител
Кара: xsara 2.0hdi 110hp

Мнение от zimo » 28 дек 2009, 19:55

Колега закарай колата на диагностика , най-вероятно някой от датчиците за температурата се е бъгнал и лъже компютъра. Не съм много сигурен ама HDI май няма автоматичен смукач , но да кажат знаещите.

Потребителски аватар

zahadum
Заядливко
Кара: С4 SX PACK 1,6 HDI 110ch NOIR PERLE,C3 EXCLUSIVE 1.4i LPG Rouge Lucifer,XSARA 1,6i 98г.

Мнение от zahadum » 28 дек 2009, 21:27

zimo,май си прав и за двете работи,като за второто със сигурност(HDI нямат смукач).

Като загрее колата, оправя ли се или постоянно държи високи обороти?
Гледаш го - куче.. мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го - човек, наконтен, облечен, а в душата.. в душата помияр!

Потребителски аватар

Stef

Кара: CITROEN XSARA VTS, 2.0, HDI, 90 +++ hp

Мнение от Stef » 28 дек 2009, 21:31

1. Показва ли вярно оборотомера?
2. Жилото на "газта" добре ли е опънато до потенциометъра?
3. Потенциометъра връща ли се в крайно положение?

bravokid
Нов потребител
Кара: Citroen Xsara I, '99, 2.0 hdi

Мнение от bravokid » 28 дек 2009, 23:31

Моята ксара ('99) дава подобни показания (1000-1200 об/м), но не бях сигурен дали имам проблем или просто се е бъгнал оборотомера.
От друга страна откакто ми дава подобни показания, разхода на гориво се качи с около 0.5л/100км (да, ама по същото време смених и летните гуми със зимни).
Така че не съм сигурен дали й има нещо. Ако някой смята, че е проблем - казвайте да я водя на чичо доктор (и моля кажете къде).

Автор на темата
stoqn24
Нов потребител
Кара: ксара 2000 HDI 90KS

Мнение от stoqn24 » 31 дек 2009, 09:14

1. Показва ли вярно оборотомера?-да-мисля че показва вярно
2. Жилото на "газта" добре ли е опънато до потенциометъра?-да
3. Потенциометъра връща ли се в крайно положение?-да. Колеги вазможно ли е да е от фъздушния филтар,горивен .Като загрее пак си остават 1000.или можеби от нещо друго аз доколкото знам хди моторите нямат ел смукач но не съм сигорен затова питам знаещите ще съм ви мн.блогодарен .А за диагностика след нова година че нали се сещате финансите са ограничени мн.празници подараци,застроховки.винетки,и др.колеги ако се окаже някои датчик за температурата някои знае ли колко долу горе ще му е цената.А до колегата bravokid мисля че не трябва да са толкова оборотите за дизел около 850-900 трябва да са поне на други дизили съм виждал че са толкова .а за гумите ако са съшия размер и не са по колеми от летните не би трябвало да се промени разхода

melmebel

Кара: Citroen Xsara I 2.0hdi Exclusive Break ORGA 8354 ,Yamaha WR 400F
Контакти:

Мнение от melmebel » 31 дек 2009, 12:29

Здравей колега,
В дебитомера, който се намира веднага зад кутията на въздушния филтър има два сензора.Единия сензор мери тампаратурата на входящия въздух, а другия количеството му.Те подават информация на компа и той от своя страна определя ,каква да бъде горивната смес.По мойта логика би трябвало освен инфото от дебитомера да има значение и температурата на двигатела за ниските обороти.Т.е. вероятно може и да имаш прецакан температурен датчик.На мойта ксара бяха зацапани сензорите на дебитомера.И понеже не е свързано с пари можеш да ги почистиш и да видиш дали ще има ефект.Почистването става като свалиш дебитомера и напръскаш сензорите със спрей за почистване на карбуратори.В никакъв случей НЕ ПИПАЙ С ПРЪСТИ ИЛИ ПАРЦАЛ СЕНЗОРИТЕ.Незнам дали ще ти се оправи колата от това ,но пък няма да ти струва нищо.(с изключение за спрея)На снимката ,която качвам може да видиш на мойта къде стои стрелката на загрят двигател.Ако примем ,че чертичката е 750 оборота на студен двигател и темперетура на въздуха около и под нулата ми застава на 800 оборота за около минута.

Изображение

Отговори

Върни се в “Xsara”