Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 26 Ное 2014, 18:53

Сподели темата: 

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
 ВИСОКИ ОБОРОТИ НА ПРАЗЕН ХОД 
Автор Съобщение
Нов потребител

Кара: ксара 2000 HDI 90KS
Мнение ВИСОКИ ОБОРОТИ НА ПРАЗЕН ХОД
здравеите на всички и честита коледа искам да се извиня ако пускам нова тема ама не открих никаде подобен проблем значи от скаро имам ксара 2000 хди и мисля че оборотите и са малко големи малко над 1000-1020някаде за дизел маи са много ако някаи е имал подобен проблем нека сподели ще сам ви много благодарен от какво може да е проблема иначе двигателя работи много хубаво ксарата е 2000г комби

disorder: ако имаше и малко препинателни знаци...

..::[ Редакция (28 Дек 2009, 07:56)

Аиде бе хора никои ли не знае от какво може да е никои не ли е имал подобен проблем :hmm:

25 Дек 2009, 16:33
Профил
Новак

Кара: xsara 1.9tdi
Мнение Re: ВИСОКИ ОБОРОТИ НА ПРАЗЕН ХОД
РАЗВАЛЕН ТИ Е АВТОМАТИЧНИЯ СМУКАЧ/ОБОГАТИТЕЛ/-ИМА ПИСАНО ПО ТЕМАТА

disorder: правила на форума: т. 4. Писането с главни букви в интернет се приема като ВИКАНЕ - ПОВИШЕН ТОН !

28 Дек 2009, 10:44
Профил
Нов потребител
Аватар

Кара: xsara 2.0hdi 110hp
Колега закарай колата на диагностика , най-вероятно някой от датчиците за температурата се е бъгнал и лъже компютъра. Не съм много сигурен ама HDI май няма автоматичен смукач , но да кажат знаещите.

28 Дек 2009, 19:55
Профил
Заядливко
Аватар

Кара: С4 SX PACK 1,6 HDI 110ch NOIR PERLE,SAXO VTS 1.6i 90hp,XSARA 1,6i 98г.
zimo,май си прав и за двете работи,като за второто със сигурност(HDI нямат смукач).

Като загрее колата, оправя ли се или постоянно държи високи обороти?

28 Дек 2009, 21:27
Профил

Аватар

Кара: CITROEN XSARA VTS, 2.0, HDI, 90 +++ hp
1. Показва ли вярно оборотомера?
2. Жилото на "газта" добре ли е опънато до потенциометъра?
3. Потенциометъра връща ли се в крайно положение?

28 Дек 2009, 21:31
Профил
Нов потребител

Кара: Citroen Xsara I, '99, 2.0 hdi
Моята ксара ('99) дава подобни показания (1000-1200 об/м), но не бях сигурен дали имам проблем или просто се е бъгнал оборотомера.
От друга страна откакто ми дава подобни показания, разхода на гориво се качи с около 0.5л/100км (да, ама по същото време смених и летните гуми със зимни).
Така че не съм сигурен дали й има нещо. Ако някой смята, че е проблем - казвайте да я водя на чичо доктор (и моля кажете къде).

28 Дек 2009, 23:31
Профил
Нов потребител

Кара: ксара 2000 HDI 90KS
1. Показва ли вярно оборотомера?-да-мисля че показва вярно
2. Жилото на "газта" добре ли е опънато до потенциометъра?-да
3. Потенциометъра връща ли се в крайно положение?-да. Колеги вазможно ли е да е от фъздушния филтар,горивен .Като загрее пак си остават 1000.или можеби от нещо друго аз доколкото знам хди моторите нямат ел смукач но не съм сигорен затова питам знаещите ще съм ви мн.блогодарен .А за диагностика след нова година че нали се сещате финансите са ограничени мн.празници подараци,застроховки.винетки,и др.колеги ако се окаже някои датчик за температурата някои знае ли колко долу горе ще му е цената.А до колегата bravokid мисля че не трябва да са толкова оборотите за дизел около 850-900 трябва да са поне на други дизили съм виждал че са толкова .а за гумите ако са съшия размер и не са по колеми от летните не би трябвало да се промени разхода

31 Дек 2009, 09:14
Профил

Кара: Citroen Xsara I 2.0hdi Exclusive Break ORGA 8354 ,Yamaha WR 400F
Здравей колега,
В дебитомера, който се намира веднага зад кутията на въздушния филтър има два сензора.Единия сензор мери тампаратурата на входящия въздух, а другия количеството му.Те подават информация на компа и той от своя страна определя ,каква да бъде горивната смес.По мойта логика би трябвало освен инфото от дебитомера да има значение и температурата на двигатела за ниските обороти.Т.е. вероятно може и да имаш прецакан температурен датчик.На мойта ксара бяха зацапани сензорите на дебитомера.И понеже не е свързано с пари можеш да ги почистиш и да видиш дали ще има ефект.Почистването става като свалиш дебитомера и напръскаш сензорите със спрей за почистване на карбуратори.В никакъв случей НЕ ПИПАЙ С ПРЪСТИ ИЛИ ПАРЦАЛ СЕНЗОРИТЕ.Незнам дали ще ти се оправи колата от това ,но пък няма да ти струва нищо.(с изключение за спрея)На снимката ,която качвам може да видиш на мойта къде стои стрелката на загрят двигател.Ако примем ,че чертичката е 750 оборота на студен двигател и темперетура на въздуха около и под нулата ми застава на 800 оборота за около минута.

Изображение

31 Дек 2009, 12:29
Профил YIM
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 8 мнения ]