Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 23 Апр 2014, 12:29

Сподели темата: 

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 61 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 Радиатор на парното и как се сменя! 
Автор Съобщение
Нов потребител

Кара: Xantia 2.0i, 8v, 1993
Мнение Радиатор на парното и как се сменя!
Здравейте, проблемът ми е следния - счупен двоен щуцер, който захранва радиатора на парното, онзи със запресованите маркучи в него.
Някой знае ли, къде мога да намеря и на каква цена? Питам за втора употреба.

Благодаря предварително за информацията:)

25 Юли 2005, 09:00
Профил ICQ
Страница 3 от 4 Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Аватар

Кара: Xantia 1.8i 95г. и C4 Хечбек SX Pack 1.6i 16V 110к.с.
Мнение 
:evala: Радвам се, че ти бях полезен, зглобяваи и приятно каране :super:

04 Апр 2006, 12:39
Профил ICQ

Аватар

Кара: C5 2.2 HDI 16V 2004; Xantia SX 1.8i 8V 95г.
Мнение 
Пълната процедура (със снимки) по свалянето на таблото и подмяната на радиаторчето може да видите ето ТУК :wink:

14 Апр 2006, 14:27
Профил

Кара: Xantia 1.6i (XU5JP); Xantia 2.0 HDI (DW10ATED)
Мнение 
valt66 тия дни най - на края и аз ще започвам смяна...... и твоите снимки меко казано ще ми сваршат работа :evala: някой ден бирите ще са от мене :) жив и здрав :bravo:

14 Апр 2006, 22:27
Профил

Кара: Xantia 1.6i (XU5JP); Xantia 2.0 HDI (DW10ATED)
Мнение 
аз се сетих да питам нещо друго което не беше засегнато до сега въпроса с радяторчето на климатика май няма варянт в които да се запази фреона без да избяга и за антифриза след като се източи и след завършване на процедурата се сипва отново има ли нещо по спецялно при обезвъздушаването на системата ............ ако може някой да опише подробно тези неща ...........

16 Апр 2006, 12:48
Профил
Редовен

Мнение 
Е на истина това което видях в снимките беше ужас. Аз обичам да се занимавам с механичните части, но за това нещо- си трябват нерви и време и условия. Бихте ли казали наистина ли сд 10 година се набл. теч от радиаторчето. И в сервиз за тази маниполация колко пари искат. Но е исдтина и това че е друго да си го пипне сам стопанина на колата.

27 Апр 2006, 16:03
Профил
Нов потребител

Кара: Xsara Picasso 1,6hdi 110
Мнение 
За тоя двоен щуцер на парното - може ли да се смени без да се маха арматурно табло и цялата там революция или не? И къде са скобата и винтчето. Благодаря!

09 Окт 2006, 23:04
Профил

Аватар

Кара: Xantia 1,8i 8V '93, а жена му C5 2.2 HDI 2005 Exclusive+ автоматик 4HP20
Мнение 
Може. Но не помня да има винт. Просто двете части щракат една към друга и има една скоба, която ги защипва.
Между другото както е писано за Ксантията щуцера струва около 215 лева, а става от Берлинго за 39 лева. Само трябва леко преправяне.

10 Окт 2006, 08:53
Профил
Нов потребител

Кара: Xantia 1,6i
Мнение 
На всички Ксантии ли става радиатор на парно от Берлинго/Партнер? Питам, защото се спомена за 2,0л. мотори, а моя е 1,6л. Мисля че ми е отишъл радиатора на парното, тъй като дори и при изключена вентилация, след 3-4 мин. шофиране започва да бълва бял пушек от вентилационните отвори и да понамирисва (абе все едно съм в дискотека и са ми пуснали от онези пушеци, които се стелят по пода). Освен това ми се омазняват стъклата. И това от 2 седмици. :bum: Най-вече предното, но и страничните се поомазват. Това гаранция ли е, че ми е отишъл радиатора на парното и иска нов или може да е друг проблема?

п.с. Доколко човек без много опит може да се справи със задачката? Иска ли си майстора или да се потормозя сам? Всъщност колко взимат за такъв ремонт??? Прочетох, че даже си принтирах в случай че запретна ръкави в Събота, супер обстойното описание на Valt66 за демонтаж на таблото, за което... :aliluia: :aliluia: :aliluia: От цялата хамалогия по демонтирането на таблото, засега само съм свалял отделни части: жапка и всичко около волана, което е необходимо за смяна на осветление на таблото. Но кората около лоста за ръчната спирачка, волана (нямам еъбег), чистачките и с това цялото табло, не съм :? А обезвъздушаване на системата никога не ми се е налагало да правя и май не става само от една пробка... А? :Help:
ВЕСЕЛА 2007 ГОДИНА :drink: И БЕЗАВАРИЙНО ШОФИРАНЕ :drive:

12 Яну 2007, 03:46
Профил
Site Admin
Аватар

Кара: ше Xantia'96 2.0 16V VSX 155 hp
Мнение 
Работата си е около 1 ден, от хора, които са го правили...
Обади се на някой от майсторите в раздел Сервизи и те ще ти кажат точна цена...
Ама ако търгнеш да си го правиш сам да не се окаже, че си без кола 2 седмици...

12 Яну 2007, 08:02
Профил ICQ WWW
Нов потребител

Мнение 
100lv написа:
Ама ако търгнеш да си го правиш сам да не се окаже, че си без кола 2 седмици...

И аз имам такива съмнения затова питам :mrgreen:

12 Яну 2007, 10:16
Профил
Нов потребител

Мнение 
Хип-хип ура :D
След 2 дни самостоятелна съботно-неделна акция по разглобяване и обратно сглобяване, радиатора на парното вече е сменен :dance: Единствено имах нужда от помощ при ваденето на таблото, но след като му се хване цаката, може да се свали и от 1 човек. Неоходимите условия са да следвате указанията на Valt66, на който изказвам едно голямо БЛАГОДАРЯ :evala: , да имате необходимите инструменти и яки нерви! Това е :wink:
Успех на тези, които тепърва ще се заемат със задачата, а при необходимост мога да разколача и Вашите коли :dilema:

14 Яну 2007, 21:56
Профил
Нов потребител

Мнение 
Здравейте!И аз имам същият проблем с това радиаторче!Казаха ми ,че има някаква течност която може да запуши теча!Някой да е пробвал!Мерси предварително

18 Яну 2007, 14:46
Профил

Кара: Xantia VSX 2.0i 16v (XU10J4D) ORGA 6302, Xantia 1.8i 16V (XU7JP4) ORGA 6877
Мнение 
То вероятно има такава течност (добавка) дето може да запуши теча... продават ги по бензиностанциите - Radiator Stop Leak, обаче какво друго ще запуши никой не знае... Такава течност слагаш само ако искаш да я продадеш колата и да се отървеш от нея, лично мнение.

18 Яну 2007, 22:10
Профил ICQ YIM

Аватар

Кара: XANTIA 1.8 8V Estate
Мнение 
Аз си купих от OMV такова прахче и за около седмица каране се получи ефекта на спиране на теча. Разбира се при мен теча беше доста слаб. Само сутрин като пусна парното за 1-2минути понамирисваше. А по въпроса със запушването ще кажа, че ВХ-а го карах 7г. с две прахчета в системата поради доста голям теч от големия радиатор и за това време не е пипано абсолютно нищо по охладителната система и не е имало никакъв проблем.

23 Яну 2007, 16:41
Профил
Новак

Кара: xantia 1.9TD 98
Мнение Re: Радиатор на парното и как се сменя!
Здравейте Колеги
днеска и аз се сблъсках с този проблем нарен " Щуцер ".Искам да блодаря на всички които са споделили опита, а за останалите да потвърдя.
От ул. симеон си купих щуцер за берлинго за 42 лв. след което срязах маркучите на около пет см. о и снададох с оригиналните и работата заспа.
Малко опит от монтажната работа. Старият щуцер се сваля със бутане на Т обтазната скоба / има дадени снимки от колеги по нагоре / от лява на дясно и дърпане и клатене. Бая дърпане беше докато се отлепи :).
Маркучите се режат на необходимата дължина при мен около 5 см. и се снаждат чрез щуцер и скоби за старите които бях отрязал на около 5см и тех от счупеният щуцер.
О пръстение се издърпват на около 1 см от края на щуцера.
Щуцера се пъха в отворите на партното докато скобата не щракне. Стана от вторият път. Аз си направих и якостна проверка. Опитах се чрез дърпане да го извадя. Не стана :)
Ами това е.
Благодаря на всички за споделеният опит.

07 Окт 2011, 12:15
Профил
Редовен

Кара: Citroen Xantia 1.9 TD
Мнение Re: Радиатор на парното и как се сменя!
значи бутаме скобичката, клатим и дърпаме, ако съм разбрал правилно. И мене днес щуцера ме предаде, малко съм далечко от сервизи, та като за начало ще се пробвам да го сменя, ако не стане ....на майстор. Разбира се първо трябва да купя новия. Някой ще да де ли идея къде в Бургас да търся.

29 Окт 2011, 20:38
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 61 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща