ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Проблем с пукане/ пращене на колони

Модератор: glorious

Потребителски аватар

Автор на темата
Lyubaka

Регистриран: 08 юли 2005, 17:26
Кара: Citroen C5 2.0HDi Exclusive 2006

Проблем с пукане/ пращене на колони

Мнение от Lyubaka » 10 авг 2016, 13:59

Здравейте, проблемът ми е следния: преди време заради някакъв ***** влезнах с малко по-висока скорост в една дупка(откъде успях да намеря и аз дупка по прекрасните ни пътища...). Поражения нямаше никакви, но от лявата страна пищялката отгоре на таблото почна да пука/пращи при неравности.После за известно време спря, но отскоро отново се появи и май се усилва. Да уточня-има го само на левите предно колони. Пука силно, независимо дали звукът е увеличен или намален до 0. Особено зачестява при движение по павета. Пукането го има независимо дали съм на радио или флашка. Пробвах да разменя пищялките-отново пукането си е от ляво, така че проблемът не е в тях. Дотолкова става дразнещо, че се принудих да разкача пищялката. От говорителя, който е във вратата също се чува пращенето, но поне е по-тихо и глухо, макар че пак дразни доста.
Ами това е. Някой сблъсквал ли се е с такова нещо и евентуално къде да се търси проблема? Говорим за RT3 на колата от подписа ми.
There is always hope, dammit!
If it is not 6 feet under, there is always hope...

Jovani

Регистриран: 08 дек 2004, 17:07
Кара: C5-II 2006 2.0HDI16 с 138 кончета с ръчи юзди вече и с JR филтър и Ксара2 Ексклузив AL4
Контакти:

Член на Клуб Ситроен-България

Re: Проблем с пукане/ пращене на колони

Мнение от Jovani » 10 авг 2016, 20:50

Студена спойка :skratch:
Клубна карта 101
Звукът в моята кола
Не смятай всяко движение за действие
Изследване се нарича онова, което правя, когато не знам какво правя.
Изображение
Вози си Lexia/Proxia/PP2000 в багажника

Потребителски аватар

Автор на темата
Lyubaka

Мнение от Lyubaka » 11 авг 2016, 09:55

И аз към нещо такова се ориемтирам. Проблемът е че сам не бих могъл да я открия коя е проблемната спойка. Така че явно ще трябва да се ориентирам към сервиз...

Jovani

Регистриран: 08 дек 2004, 17:07
Кара: C5-II 2006 2.0HDI16 с 138 кончета с ръчи юзди вече и с JR филтър и Ксара2 Ексклузив AL4
Контакти:

Член на Клуб Ситроен-България

Мнение от Jovani » 11 авг 2016, 09:59

Stef :)
Клубна карта 101
Звукът в моята кола
Не смятай всяко движение за действие
Изследване се нарича онова, което правя, когато не знам какво правя.
Изображение
Вози си Lexia/Proxia/PP2000 в багажника

Потребителски аватар

ivo-zx

Регистриран: 06 апр 2010, 18:56
Кара: Xsara Picasso 1.6i 16V 110 коне 2006
Контакти:

Мнение от ivo-zx » 11 авг 2016, 10:10

Пробвал ли си да извадиш куплунга на радиото и да го напръскаш с нещо като вд40? Много често там има проблеми.
Каквото и да правиш, Пежо винаги ще има по-дълги фарове от теб!

Потребителски аватар

Автор на темата
Lyubaka

Мнение от Lyubaka » 11 авг 2016, 10:31

Не съм пробвал. Довечера може да го направя, ама честно казано не съм особено оптимистично настроен за резултата...

tabadutko113
Новак
Регистриран: 07 юни 2013, 19:49
Кара: C5 2.2 HDI 170

Мнение от tabadutko113 » 19 юли 2017, 06:54

Колега реши ли проблема с пукането? -при мен същото чудо се появи и е много дразнещо.

Потребителски аватар

Автор на темата
Lyubaka

Мнение от Lyubaka » 20 юли 2017, 22:26

Реших го (по-точно Jovani го реши :bigsmile: ). Оказа се някакво разместване на кабел или куплунг при усилвателя. Намира се отвътре на десния калник, някъде зад жабката. Намести ги кабелите и оттогава нямам ядове. Точно това ме беше почудило, че дупката, в която бях влезнал и се получи тоя проблем беше от дясната страна, а ми пращеше лявата пищялка
Untitled003.jpg
Позиция номер 5 е усилвателя.

tabadutko113
Новак
Регистриран: 07 юни 2013, 19:49
Кара: C5 2.2 HDI 170

Мнение от tabadutko113 » 21 юли 2017, 07:19

Благодаря много...Утре ще се заляга и дано го оправя че не се трае този ефект.

bibiqn

Регистриран: 03 мар 2017, 15:21
Кара: Citroen C4 Picasso 1.6 hdi

Мнение от bibiqn » 11 апр 2018, 09:40

Да ползвам и аз тема за да не отварям нова.Та при мене също се получаваше пукане на предна горна лява колонка след минаване по неравност.Вчера реших да извадя говорителя за да видя какво се случва .Видимо всичко е ок.Предна дясна горна пък изобщо не свиреше.След като ги махнах звука изцяло се загуби.Реших да ги върна по местата но пак звук нямаше.Извадих плюса на акумулатора за малко.След няколко минути го сложих и звука се появи.След малко обаче пак нямаше звук.Няколко пъти махах клемата ,но ефект нямаше.После извадих радиото .Извадих му куплунга и батерията за малко.После пак нямаше звук.По едно време и навигацията спря и поиска диска със софт ъпдейт.След като имнсталирах навигацията се появи но пак без звук.Няколко пъти след това вадих клемата.В момента като го пусна излиза надписа ситроен замисля се нещо примигва сос бутона и се рестартира.Вече не знам какво да правя. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Само да допълня че системата е рт4 с озвучение philips и май има нещо в багазника отдясно в кората май е усилвател с 3 куплунга ако това има значение

Добавено от автора след 3 часа 10 минути 10 секунди:
Възможно ли е в харда да е проблема.как да разбера .и как става евентуалната му замяна?как да качим софт от стария на новия?ако сложа друг хард и му сложа диска с софт 8.31 дали няма да стане?
Линк за сваляне: https://ndox.abv.bg/download?id=50d408327d

Ето клип какво точно се случва

Добавено от автора след 1 час 22 минути 33 секунди:
Сложих друг хард така за пробата.Същата история .Рестартира се и показва се логото и пак рестарт.Което ме води на мисълта че проблема е с харда или връзката му с него.

Добавено от автора след 1 час 1 минута 31 секунди:
Пробвах да пусна радиото без хард диск.Стои на емблемата на ситроен и до там.Поне не се рестартира.Мисля си проблема е в харда явно не може да прочете софтуера

Добавено от автора след 1 час 6 минути 20 секунди:
Взех от един познат 2 харда и с тях стои на логото ,но не се рестартира.явно трябва някак да се прехвърлят нещата от стария на новия.стария още не може да намерим преставка за да опитаме да го прочетем.ако някой е подменял хард нека сподели стъпките.

bibiqn

Мнение от bibiqn » 12 апр 2018, 17:31

Развитие по проблема няма.Днес направихме имидж на стария диск и го прехвърлихме на друг.Без резултата.Сложихме форматиран диск ,с него се показва логото и се рестартира.Така че май не е проблема в харда.Моля кажете къде евентуално да го пратя за ремонт.Или някакъв аналог да си купя и да мога да си ползвам дисплея и да се върже с бси

bibiqn

Мнение от bibiqn » 13 апр 2018, 10:04

Моля помогнете вече се изчерпаха.кажете човек който ремонтира такива устройства.

bibiqn

Мнение от bibiqn » 13 апр 2018, 17:02

1523628142586-392109472.jpg
Имам лек напредък.Днес задържах белите копчета от долната страна.Сега като включа и ми пише please insert update cd.слагам диска със софт 8.31 започва да мисли и стига до надписа crc media checking и до там.изчаках го 20 Мин но нищо не се промени.къде е проблема?

До тук нищо .Тази вечер пробвах да обновя през usb.Същата работа.Мисля си че може би трябва да пробвам с по стар софтуер например 7.2.Но никъде не намирам в нета.Ако някой случайно му се намира по стар софт за рт 4 моля да ми пише .

bibiqn

Мнение от bibiqn » 21 юни 2018, 15:21

След дълго търсене на рт4 по моргите на нормална цена,днес взех една от ц6 2007.Успях да го ъпдейтна понеже беше с софт 7.01.Това май е първия софт.После сложих и карти и до тук без проблеми.Обаче не мога да се преборя със звука.Понеже имам усилвател фабричен в задния калник.Може би трябва да се направи още нещо ,но какво не знам.Пробвахме директно с едно говорителче и на него имаше звук но писукаше може би защото трябва да да се вкара вин -а.Има ли как да се направи през мираскрипт или задължително на лексия.От какво може да няма звук?През мира скрипт в едно от менютата има някаква опция amplifiler но нея съм я активирал ,но без ефект.В краен случай ще си пусна кабели до багажника и от там ще махна усилвателя и директно да има звук.Приемам всякакви съвети.

Изтеглих и приложението RTXud.Изтеглих настройките от колата.Тука май може да се промени вин кода ,но другите неща не ги разбирам.

Прилагам и сникма.Втората е с настройките на звука.

Преди време си бях правил бек ъп на старата рт 4 .Сега намерих файла user_com.Като ги отворя с програмата RTXud виждам настройите на старото радио.Ако ги налея сега на новото дали ще има ефект?
Прикачени файлове
sound.jpg
nastroiki.jpg

bibiqn

Мнение от bibiqn » 23 юни 2018, 20:58

И малко развитие по темата.Днес рискувах и налях чрез тази програма настройките от старото радио в ниво.И всичко си тръгна.Вече имам звук.Не пиши за вин кода .Единствено някой копчета от волана не реагират.Това предполагам че ще трябва вече лексия .Дано съм бил полезен на някой с тази тема.

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Радио / CD / MP3 / Bluetooth / Навигация”