ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Проблем с радиото на C5

Модератор: glorious

Потребителски аватар

Автор на темата
Winton
Новак
Регистриран: 27 сеп 2008, 08:01
Кара: Citroen C5 2.0 - HDI

Проблем с радиото на C5

Мнение от Winton » 18 фев 2009, 12:19

Здравейте на всички. Бих помолил някой да помага.Имам следният проблем в Ситроен C5 2002г. Оригиналното радио не ми намира станциите и на дисплея покава как върти станциите но ненамира нищо.Играх си доста и си застава само на една честота. Иначе CD- то си бачка супер и всички бутони си работят. Надявам се на бърз и компетентен отговор че само на CD не се изтрайва. Поздрави

Потребителски аватар

mukk

Регистриран: 01 авг 2007, 20:52
Кара: Citroen C5 2.0 HDI SX с шини и стикери

Re: Проблем с радиото на C5

Мнение от mukk » 18 фев 2009, 15:44

Да не би да е изкубан кабела на антената от cd - то. :skratch:
Човек е такъв, каквито са неговите желания.

Потребителски аватар

Автор на темата
Winton
Новак

Мнение от Winton » 18 фев 2009, 16:25

Не съм пипал нищо по кабелите на автомобила дори незнам как се проверява дали кабела на антената е пъхнат добре.Чува се нещо като станция която сякаш не е настроена и винаги е една и съща.Направих следният експеримент,разкачих акумулатора.Всичко се нулира и отново дадох да търси станции но застава само на 87.50 а иначе покава на дисплея че върти станциите но нищо не се случва

Потребителски аватар

BX-1.9D-selection

Регистриран: 26 авг 2006, 23:04
Кара: http://is.gd/uoj41l

Мнение от BX-1.9D-selection » 18 фев 2009, 16:40

Действително симптомите са като да нямаш антена. Не е нужно ти да си пипал по кабелите - може по принцип жакът на антената да не е бил напъхан добре в гнездото и от някоя дупка да е изскочил. Най-одбре е да измъкнеш музиката и да погледнеш какво е положението при кабелите отзад :evala:
Изображение

Потребителски аватар

valyo.mn

Регистриран: 15 апр 2007, 23:05
Кара: DS5 Hybrid4 Sport Chic--- Toyota RAV4 2.2 D-4D Executive 4x4
Контакти:

Член на Клуб Ситроен-България

Мнение от valyo.mn » 18 фев 2009, 18:38

виж онези копчетии дето слагаш на RDS да търси точно определени станции - музика, новини или подобни.
И да си нагласил на нещо дето го няма в БГ.
Не че знам точно как се прави, говоря по принцип.Моята кола е подобна, ама не се сещам дали мога да направя тая магария.Но на предната ми кола съм го правил доста пъти.

"Уважаеми родители ! Учете децата си да ядат с лявата ръка. По-късно, седейки пред компютъра, те ще са ви благодарни за това !"

____
Изображение

Потребителски аватар

izhekov
Нов потребител
Регистриран: 23 яну 2009, 10:33
Кара: C5 2.2 HDI exclusive NAVI

Мнение от izhekov » 18 фев 2009, 18:51

Ако не се оправи с изкубването на касетофона, пробваи с задния плафон лесно се сваля, там е свръзката на кабела с антената. Ако е прегоряло уплътнението на антената, влиза по малко водица и се окислява връзката, ефекта е същия!
Успех!!! :)

Потребителски аватар

BGtok

Регистриран: 02 май 2008, 21:46
Кара: Берлинго 1,9 D . C5 2.2 HDI Exclusive Avtomatik Navi ......... Xsara 1,6 16V VTS

Мнение от BGtok » 18 фев 2009, 19:39

BX-1.9D-selection написа:.... Най-одбре е да измъкнеш музиката и ... :evala:
Знае ли някой как точно става... :?:
●● :citroenlo2: ·٠•● CITROEN ●•٠· :citroenlo2: ●●
Член на Club Citroen Bulgaria

Потребителски аватар

zahadum
Заядливко
Регистриран: 27 май 2007, 16:32
Кара: С4 SX PACK 1,6 HDI 110ch NOIR PERLE,C3 EXCLUSIVE 1.4i LPG Rouge Lucifer,XSARA 1,6i 98г.

Мнение от zahadum » 19 фев 2009, 19:09

Има две капачета от двете страни на CD-то.Свалят се лесно с права отверка.Под тях има два винта T20 и се сваля музиката без проблеми.
Гледаш го - куче.. мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го - човек, наконтен, облечен, а в душата.. в душата помияр!

Потребителски аватар

Автор на темата
Winton
Новак

Мнение от Winton » 19 фев 2009, 20:49

Момчета дали според вас проблема е от не добре закачена антена или си има хардуерен проблем с радиото,освен това искам да ви споделя че буксата за връзка с компа неработи и не се вързва към компа.Ходих още в начлото в АМК преди да купя колата и те това ми казаха но въпреки всичко реших да я купя и досега няколко месеца от както я имам това е първият проблем с радиото,иначе да чукна на дърво всичко си работи по колата и си върви добре.Не ми се ходи по самозван майстори и затова съм се обърнал към вас за помощ някак си повече рачиатам на вашите мнения.Надявам се някой да ми помогне. Мисля си ако няма закачена антена или пък е рахлабена връзката нетрябва ли пак да хваща станции дори и с по лошо качество.Преди ситроена карах Volvo 440 Turbo с всички екстри и касетофона на колата работеше и без антена,да вярно хвашташе лошо но пак имаше станции. Затова тези мисли ме навяват дали пък нещо не се е прецакал тунера на радиото.Пускам го и като сканира намира само 87.5 след канирането се чува шум с премесени две станции но шума е повече.

Потребителски аватар

BGtok

Регистриран: 02 май 2008, 21:46
Кара: Берлинго 1,9 D . C5 2.2 HDI Exclusive Avtomatik Navi ......... Xsara 1,6 16V VTS

Мнение от BGtok » 19 фев 2009, 21:31

zahadum написа:Има две капачета от двете страни на CD-то.Свалят се лесно с права отверка.Под тях има два винта T20 и се сваля музиката без проблеми.
Тези ли капачета?

Изображение
●● :citroenlo2: ·٠•● CITROEN ●•٠· :citroenlo2: ●●
Член на Club Citroen Bulgaria

bateborko

Регистриран: 08 апр 2008, 13:55
Кара: С 5 - 2002-2.2HDI Комби Автоматик Navy

Мнение от bateborko » 19 фев 2009, 21:46

Точно тези се изваждат, а от доло са винтовете на радиото :soska:

SNATCH
Новак
Регистриран: 26 юли 2009, 11:40
Кара: C5-I 2.2 HDI

Мнение от SNATCH » 26 юли 2009, 11:51

Здравейте!
И аз да се оплача от проблем с радиото: звукът е страшно тих на която и да е станция. Нито пращи, нито има проблеми с търсенето на станции. Когато пусна СD, звукът е нормален - примерно на 10-11 се чува вече силничко, докато радиото и на 30 едва се разпознава че работи.

sensi
Новак
Регистриран: 04 сеп 2008, 13:12
Кара: C5 2.2HDI;Xsara 1.4

Мнение от sensi » 31 юли 2009, 13:20

Моето радио, се държи по същия начин с абсолютно същите симптоми, но започва да прави тези мизерии след като поработи 10-20 минути. В началото това време беше по-голямо. След рестарт, дори през клемите на акумулаторът, не се оправя. Трябва да се изчака поне 1 час. Може би да се охлади елетроника вътре. В началото започва да губи сигнал и след 1-2 минути нищо не се хваща. CD-то работи нормално.Прилича ми да е нещо по тунера, но не знам. Оригиналното в АМК искат 560 лв хич не ми се дават. Радиото е точно такова http://www.postimage.org/image.php?v=Pq2zTsy9.

kikorak

Регистриран: 09 яну 2008, 08:57
Кара: караше С5, 2.2hdi, комби,2002г., сега Citroen C5 X7 HDI 204 Tourer 2011 АL6

Мнение от kikorak » 02 сеп 2009, 10:30

И моето радио започна да го прави този номер с безкрайното въртене на станциите и спиране на 87.50.Аблолютно същите симпоми като на по горните колеги.Явно има проблем някакъв, но решение още няма май.

dobar_chovek

Регистриран: 06 окт 2004, 08:58
Кара: Xantia 1,6i; C5 2,0 exclusive automatic

Мнение от dobar_chovek » 03 сеп 2009, 20:25

Този проблем е непоправим. Аз минах по този път и проблема реших като взех радио втора употреба. Има някакъв проблем в платката, който е сериен проблем на първите петици. Почти няма сервизи, които да ги ремонтират, защото трябва да имат достъп до дисплея при ремонта. Тези, които ги ремонтират искат такива цена, че по- добре да се купи нов от АМК - там цената е около 520 лева.
Купих втора употреба. Трябва да знаете, че покупката не е достатъчна. Радиото се пуска само от АМК чрез лексията. Иначе се чува само едно пискане. Ако намерите радио-идете с продавача в АМК да ви монтират радиото и да го прекодират. Плащайте след това. Аз си намерих моя за 100 лева и вече 7-8- месеца нямам проблем.
Намират се доста по моргите и от коли втора употреба.
Honeste vivere!
клубна карта № 278

kikorak

Регистриран: 09 яну 2008, 08:57
Кара: караше С5, 2.2hdi, комби,2002г., сега Citroen C5 X7 HDI 204 Tourer 2011 АL6

Мнение от kikorak » 18 сеп 2009, 16:53

Значи на мен ми го ремонтираха тунера и ще ви кажа къде - сервиза "Роял електроникс" на ул." Г.М. Димитров" срещу сградата на Минстрой /Мултигруп/.Техника е много сериозен, разбира си от работата и не го мързи да ремонтира отделни неща от платката. Всички други техници ми казваха, че ремонта е много скъп и по добре нов тунер, ама и той струва 250лв. и го няма никъде и... т.н. На мен всичко ми струваше 36лв.Дано съм полезен на всички с този проблем. :D

d_ivanov
Нов потребител
Регистриран: 17 яну 2011, 09:02
Кара: Citroen C5 2,2 Hdi 204 к.с.

Проблем с радиото

Мнение от d_ivanov » 17 яну 2011, 14:46

Здравейте на всички във форума!
От вчера съм собственик на C5 2,2 HDI.
Модела е Exclusive вариант с цветна навигация 2003 година.
Срещам проблем обаче с радиото.
Пускам да сканира,намира си всички станции без проблем,но няма звук.
След като намери станцията до нея изписва "LO".
Интересно е че след някакво човъркане по едно време тръгна нормално но при следващото
ровичкане на станциите пак без звук.
На другите вълно освен Мхц звук се чува.
Ако някой има идея какво трябва да човъркам да пише ще съм много благодарен.
Има също един бутон отляво на ЦД-то същия като този за заключване,който също
не съм разбрал за какво служи.

valiplovdiv
Нов потребител
Регистриран: 24 юни 2010, 17:31
Кара: Citroen C5 2.2HDI 2001

Re: Проблем с радиото

Мнение от valiplovdiv » 17 яну 2011, 16:19

Здравей колега, честито за уникалната кола. За звука на радиото идея нямам, но този бутон отляво на CD-то е за изключването на обемните датчици. Ако мога с друго да помогна питай или заповядай на сбирката в неделя. повече инфо тук - http://www.clubcitroen.bg/forum/viewtop ... &start=135

Потребителски аватар

tiefighter
may the citroen be with you
Регистриран: 04 окт 2004, 10:49
Кара: Xantia 1.8i; С5 2.2 HDI, 4HP20, '01

Мнение от tiefighter » 17 яну 2011, 19:39

d_ivanov, беше пуснал тема със същото заглавие като тази тема, с която я обединих. Като цяло "Раздела за С5" не е голям. Спокойно за кратко време може да се прегледат темите, които те интересуват. Има и снимки.... Даже е разисквано за бутона, който питаш....

d_ivanov
Нов потребител
Регистриран: 17 яну 2011, 09:02
Кара: Citroen C5 2,2 Hdi 204 к.с.

Мнение от d_ivanov » 17 яну 2011, 22:28

Извинявам се че съм пуснал същата тема.Недоглеждане.Радиото го подкарах и сега работи без проблем.

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Радио / CD / MP3 / Bluetooth / Навигация”