ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Моля за мнение за конкретна обява за С5 бензин

Искате да си купите Citroen, но не знаете какво да гледате или вече сте си купили. Погледнете ПЪРВО тук!

Автор на темата
Радой

Кара: C5, 2.2HDI 2001 година, сив, с лети джанти, климатроник, кожен салон и ксенон. Само вграден електрожен няма. Много си ми е мил.

Моля за мнение за конкретна обява за С5 бензин

Мнение от Радой » 26 Фев 2021, 11:34

Здравейте менове
Искам да си кажете мнението за една обява за С5.
Моят приятел и съсед я е харесал и ме помоли да кажа какво мисля, но питам и вас, първо защото сте по-вещи и второ повече очи - повече наблюдения
Ето линк към обявата:

https://m.auto.bg/obiava/76884249/citroen-c5-1-8-gpl

TigerHunter

Кара: Citroen Xantiа 2.0 HDI 110 Citroen C5 2.0 HDi Break Daihatzu Feroza

Re: Моля за мнение за конкретна обява за С5 бензин

Мнение от TigerHunter » 26 Фев 2021, 13:03

За "реални" км от 2005, му кажи да заЕ...брави. Живял съм в италия 14 години и знам, че там колите не ги взимат, за да си ги държат в гаража. А и щом е прибягнато до газова...

И второ. От най-добрият производител на дизели в света, търсиш бензинова, за да си возиш резервната гума в багажника да ти заема място. Това не го разбирам. Поне да беше нещо 3.0 V6 , та да си заслужава. Аз не съм с високо мнение за бензиновите агрегати на PSA. Лично мнение.

Аватар

yan4o

Кара: С5 2.0hdi '03 - червен хипопотам с топки
Обратна връзка:

Член на Клуб Ситроен-България

Мнение от yan4o » 26 Фев 2021, 14:17

ПСА са произвеждали и съвсем не лоши бензинови агрегати, но просто не в тия години :) .
За пробега - на всеки трезвомислещ е ясно, че не е 170х, а минимум 270, а най-вероятно - 370х.
С тоя двигател на газ - ще му е тегаво, купето е тежко, комбито предполага и товарене, но за "работно добиче" без особени претенции - става. А най-лошото е, че от тия години нататък, особено по нашите пътища - всичко почва да се разхлопва. Но за толкова пари - толкова кола.

П.П. А бе , не е лоша колата (на вид), ама трябва да се види и чуе на място. Ние тук само си чешем клавиатурите. За 16г кола - прилично изглежда.
Минута смях прибавя година живот. Условно. :-)

m090

Кара: C5 II 2.0HDI Aisin

Мнение от m090 » 26 Фев 2021, 14:29

Надали ще ти хареса, но ето ти мнение:

1- Като при всеки нов внос имаш едни 1000лв. за регистрация, начално обслужване и някой дребен ремонт и реално колата струва 4 бона.
2- Комби без релси на тавана е уникално грозна история, но "на вкус и цвет товарищей нет"
3- Малкият бензин е слаб за това купе и газовото хич не помага
4- Колата е с най-гадният салон и със супер сакато оборудване- НЯМА преден парктроник, лети джанти, 2-зонов климатроник, подлакътници (дори и отзад няма), сгъване на огледалата е само мечта, гумите ще избутат лятото и после трябват нови
5- Има газ, но каква е точно, поддържа ли се модела от нашите газаджии, дали изобщо газовото е в добра кондиция? Да не се наложи после да се изхвърли тази уредба и да се монтира нова?

Виждам един плюс само- в салона се въргаля талончето с пина за вадене на нов ключ, рядко трябва ама си е от полза

Извод- на такава кола и 2 бона са и много, там няма нищо от това което прави Ситроен-а приятна кола. Реално имаш един по-симпатичен Пасат с бонус по-сложно окачване- трябва много да се мрази човек за да си купи такова недоразумение.
За семейна кола не става понеже липсват точно удобствата за комфортно пътуване, а С5 да се ползва за работна кола е груба и скъпа грешка което много хора усетиха лично.

Много ми е интересно защо изобщо се гледа такава кола- голямо комби, мижав бензин и на газ?

ПС: Сега погледнах описанието- БЯГАТЕ С 300 от обяви в които са изредени видимо липсващи екстри и има откровени лъжи- тази кола няма нито ел. седалки, нито подгрев на предно стъкло, да не говорим за ксенон и релси на тавана
Последно промяна от m090 на 26 Фев 2021, 14:34, променено общо 1 път.

Аватар

jivko

Кара: Peugeot 206 ; Citroen Xsara VTS

Мнение от jivko » 26 Фев 2021, 14:31

yan4o написа:
26 Фев 2021, 14:17
П.П. А бе , не е лоша колата (на вид), ама трябва да се види и чуе на място. Ние тук само си чешем клавиатурите. За 16г кола - прилично изглежда.
На снимки всичко изглежа прекрасно. Особено жените :)
Цената е висока за 16 годишен автомобил уморен от каране. Реално не повече от 1000-1200 лв
Автомобилът вози тялото , а моторът - душата ...

Аватар

yan4o

Кара: С5 2.0hdi '03 - червен хипопотам с топки
Обратна връзка:

Мнение от yan4o » 26 Фев 2021, 14:51

m090 написа:
26 Фев 2021, 14:29
....
4- Колата е с най-гадният салон и със супер сакато оборудване- НЯМА преден парктроник, лети джанти, 2-зонов климатроник, подлакътници (дори и отзад няма), сгъване на огледалата е само мечта, гумите ще избутат лятото и после трябват нови
...
Извод- на такава кола и 2 бона са и много, там няма нищо от това което прави Ситроен-а приятна кола. Реално имаш един по-симпатичен Пасат с бонус по-сложно окачване- трябва много да се мрази човек за да си купи такова недоразумение.
За семейна кола не става понеже липсват точно удобствата за комфортно пътуване, а С5 да се ползва за работна кола е груба и скъпа грешка което много хора усетиха лично.
...
Че е с евтиния салон - спор няма, при този двигател едва ли се очаква да е кожа.
ПРЕДЕН парктроник на С5 от тези години - не мисля, че е нещо често срещано. Как ли са карали тия хора - не знам....
Подлакътници - да, кофти е да няма,
Сгъването на огледалата - как прецени, че няма?!?!
За гумите - едва ли някой очаква да му продадат толкова дърта кола с нови гуми...
Ситроена го прави приятна кола най-вече хидропневматичното окачване и усещане за комфортно придвижване. Не н-зоновия климатик или парктроника. Така че - ситроен си е отвсякъде, дори и по-беден...
Когато човек е склонен да даде до 3000 лв за автомобил, той е наясно , че няма как да е луксозен. Идеята е да е безпроблемен поне. Затова и писах - да иде, да се види, да се покара... Пък цената се договаря, ако има интерес.
Минута смях прибавя година живот. Условно. :-)

m090

Мнение от m090 » 26 Фев 2021, 15:30

yan4o написа:
26 Фев 2021, 14:51
.
Явно имаме разни разбирания за комфорт- има куп други коли от този клас които возят приятно без да се нахендряш на извратено окачване което може за 30 сек. да ти остави колата легнала по корем насред нищото. А и в крайна сметка еВал съм ти гъзарското окачване ако вътре нямам поне елементарен подлакътник и 2-зонов климатроник- от поне 20г. насам не помня случай в който жената да е била на едно мнение за температурата с мен :wink:

Аз и не очаквам от кола с мизерният бензин да е добре оборудвана- тези коли в 99% от случаите са с такива уникално сакати салони и 0 екстри. Просто съм отбелязал какво НЯМА в кола за 3 бона, а там буквално много нещо липсва. За сгъването на огледалата се вижда по бутоните- гаранция и огледалото не се навежда при паркиране, преден парктроник е масово срещано при С5 от тези години и не е важно как сме карали преди без него- важното е, че го няма. И да, когато даваш 3 бона не може да искаш кожа, ксенон и навигация обаче тук реално ще се дават 4 бона- колата е нов внос и си има задължителни разходи. А когато говорим за цена от 4 бона да купиш скопен бензин с гнусен салон и сакото оборудване е кощунство

Аватар

Светослав Стефанов

Кара: C5 2.0i 2005, а жена му C5 2.2 HDI 2005 Exclusive+ автоматик 4HP20

Мнение от Светослав Стефанов » 26 Фев 2021, 15:41

Толкова лъжи има в тази обява...Ще ги оцветя в червено. Съмнителните в жълто.

Безопасност: GPS система за проследяване , Адаптивни предни светлини , Антиблокираща система , Въздушни възглавници - Задни , Въздушни възглавници - Предни , Въздушни възглавници - Странични , Електронна програма за стабилизиране , Контрол на налягането на гумите , Парктроник , Система ISOFIX , Система за защита от пробуксуване
Други: Газова уредба , Лизинг , Напълно обслужен , Нов внос , Сервизна книжка
Екстериор: 4(5) Врати , Ксенонови фарове , Лети джанти , Металик , Рейлинг на покрива , Халогенни фарове
Защита: Аларма , Имобилайзер , Централно заключване
Интериор: Велурен салон
Комфорт: Bluetooth \ handsfree система , USB, audio\video, IN\AUX изводи , Адаптивно въздушно окачване , Бордкомпютър , Датчик за светлина , Ел. Огледала , Ел. Стъкла , Ел. регулиране на окачването , Ел. регулиране на седалките, Ел. усилвател на волана , Климатроник, Мултифункционален волан , Подгряване на предното стъкло , Регулиране на волана , Сензор за дъжд , Серво усилвател на волана , Система за измиване на фаровете , Система за контрол на скоростта (автопилот) , Стерео уредба , Хладилна жабка

Твоя човек да си прави сметката.
Няма значение колко пълен е животът ви, винаги ще се намери
място и за две бири.

JazzMaster

Кара: C5 (II) HDi 2.0 16v автоматик с шест топки.

Мнение от JazzMaster » 26 Фев 2021, 15:54

Ама колегиии.... не се втелясвайте в описанията по обявите...вие видяли ли сте обява с точно изброено оборудване? :hihihi:
Сичкото джамбаз маркира сичко в менюто.
Съжалавам Радой, не мога да дам мнение, аз самия съм фен на газ-горивото за автомобилите (от еко гл.точка), но когато поисках С5, разбрах че няма да стане тая работа (добре) с бензин-газ, или само бензин, затова отидох на дизел. И съм щастлив, сега пък не искам бензинова кола. :D
Така че човека отива, вози се, харесва/не харесва и така... Тука повечето я оплюха...само така по описание и снимки....

m090

Мнение от m090 » 26 Фев 2021, 18:33

JazzMaster написа:
26 Фев 2021, 15:54
Тука повечето я оплюха...само така по описание и снимки....
Добре тогава, ще плюя според проверката по ВИН- така устройва ли те? Ако не знаете руски е ваш проблем, ето copy/paste от pp2000:

-автомобиль с нормой выбросов l4 euro 3 и ниже
-колесо стальное штампованное 16-дюймовое
-без багаж.рельсов на крыше
-без индикатора давления в шинах
-без подсветки порога
-без подсветки нижней части салона
-без заднего подлокотника
-нар.зерк.задн.вида без доп.функции
-отделка грузовой платформы без мата
-без багажного ящика под сиденьем
-грузовая платформа- без сетки багажника
-без регулировки подушки сиденья пассажира по высоте
-сборка без переднего подлокотника
-круиз-контроль- без управления скоростью

-без защиты заднего пассажира. Това не схващам какво е- може би няма възд. възглавници тип "завеса"?

- система обнаружения препятствий- без детектора препятствий. Интересно дали става дума за предният парктроник или е нямала дори и заден такъв, а бронята просто е сменяна в даден момент. Аз не помня да съм виждал С5-2 без парктроник отзад ама знае ли човек :hmm:

Но пък колата има атермално стъкло, датчици дъжд и светлина и отваряемо задно стъкло :bigsmile:

Ако някой смята, че гол като пушка С5, набор 21.02.2005г. заслужава 4 бона дори и на теория следва да отиде на лекар и да си прегледа главата

TigerHunter

Мнение от TigerHunter » 26 Фев 2021, 21:25

Много са и парите на тая кола. Аз не бих ги дал. Джамбазинът разчита най-вече на това, че е с газова уредба.
Това настрана от споменатите от колегите недостатъци. За тази кола, ако не е с газова уредба, се дават 1500 лева.

Аватар

jivko

Кара: Peugeot 206 ; Citroen Xsara VTS

Мнение от jivko » 27 Фев 2021, 00:21

TigerHunter написа:
26 Фев 2021, 21:25
За тази кола, ако не е с газова уредба, се дават 1500 лева.
Точно така!!! Понеже е с газова уредба, аз лично не бих дал повече от 1000 :)
Автомобилът вози тялото , а моторът - душата ...

m090

Мнение от m090 » 27 Фев 2021, 06:54

jivko написа:
27 Фев 2021, 00:21
Понеже е с газова уредба, аз лично не бих дал повече от 1000 :)
Е, айде сега глупости- колата не е лоша принципно, просто е гола като пушка и е нов внос което влече куп разходи. За 1500лв. + рег. + обслужване + газовото да е читаво или общо под 2500лв. готова за каране си е добра оферта.
Официално в БГ половината коли са на 20г. и дори този сакат Ситроен е крачка нагоре за много хора- аз примерно от колата искам определено ниво на комфорт, но за човек слизащ от Рено Меган (около 2000г. модел) едните прости сензори за дъжд и светлина, 4 автоматични ел. стъкла, парктроник отзад и четящо мр3-ки радио е огромен скок в технологиите.

ПС: Есента се качвам в новичко Рено Колеос с буквално всички екстри и ме питаха що отказах да го карам това недоразумение- кола за 70+ бона беше само с 1 автоматично стъкло и с горд надпис "авто" на бутона :eiii:

Аватар

Stuman

Кара: Citroen C5 3.0 V6 by Carlsson; C4 II 1.6HDI 92

Мнение от Stuman » 27 Фев 2021, 09:36

Имал съм 2.0 бензин С5. Ми...става ако искаш просто да си караш без състезателни амбиции. Но като знам 2.0 как върви, 1.8 бе бих си взел никога. :)
На газ носят без проблеми. Мотора като цяло е здрав без драматични проблеми.
Иначе колата от обявата не изглежда зле на снимките, но често на живо е друга история. За да слагат газ, значи много вероятно е въртяла по 40-50к на година. Трябва да се види, покара. :)
Ако газовото е течна фаза, то по-добре бягай. С Българската газ често имат проблеми, а помпата е скъпа.
Един читав ГИ за този двигател струва към 1000лв.

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk

Аватар

haiasko

Кара: в момента нищо
Обратна връзка:

Мнение от haiasko » 27 Фев 2021, 21:23

Мен са ме учили кола с газово от Италия, от автокъща в Северозападна България и от Горубляне и с. Труд даже на снимка да не ги гледам :mrgreen: :mrgreen:
Kогато ми дойде мерак за работа, сядам и чакам да ми мине.

Аватар

liuliu

Кара: C5-I V6 с ръчка с ГИ STAG 300 и домашно лъвче 306 1,9 D

Мнение от liuliu » 27 Фев 2021, 21:59

Забравяш Дупница :-P .
Двигателят е двигател, когато е дизел.
"Единственото нещо, което можеш да направиш преди мач с Барселона, е да отидеш на църква и да се помолиш" - Гордън Стракън.

Аватар

Ю.Вълчинов

Кара: Citroen C4 2.0 HDi '06 VTS Coupe

Мнение от Ю.Вълчинов » 28 Фев 2021, 20:44

Като човек, който е карал Ксантия хеч със същия двигател (110, а този трябва да е 125 коня версия), с газ определено бих казал, че на баири с ако бях натоварен (2-3 човека без багаж) и една предавка надолу и със заварен крак на газта не помагаше :D

Оглеждай се за 2.0 поне както каза Stuman. А кола с газова внос, това определено или е някоя фирмена кола дето е лежала в някой склад забравена 10на години или е отишла до Марс да стовари робота на НАСА на Марс и се е върнала.. но със сигурност е на много километри.

TigerHunter

Мнение от TigerHunter » 28 Фев 2021, 22:19

liuliu написа:
27 Фев 2021, 21:59
Забравяш Дупница :-P .
За Дупница точно, не съм убеден. И то далеч не защото съм дупничанин.
Тук бизнесът е (или поне беше) доста крупен. Не кокошкарски, както в Горубляне, Враца, Плевен, Хюстън и подобни пазари.
Всеки ден виждам коли с ремаркета с номера от други провинции (области), които влачат по някой мъртвец към местните пазари.
Купени директно от автовоза от Италия. Тук коли се магерят само скъпи. Никой не се занимава да мие и чисти и полира кенеф за 2-3К лева, от който ще изкара 500 лв "горница" а и толкова ще похарчи да го приведе във вид "удобен за логаритмуване". Точно обратното. Купуват от автовозите тук, карат, пудрят, пренавиват и искат да изкарат яките кинти.
От друга страна, който се интересува от пазара на стари возила у нас, знае на кой пазар от къде се внася.
Тук поне гарантирано кенефите са италиански, което е огромен + по отношение на корозията.
Аз лично си купих кола от Австрия и беше за последен път. Преди много години, разбира се.
Тук ми се е случвало да попитам търговец, дали колата е обслужена и дали нещо е сменяно и той да каже" Не знам. Както я свалих от автовоза, това е." Ако ти харесва цената купуваш и пътуваш.
На други места гледаш кенефи излъскани, сякаш току що излиезли от завода на по половин милион от Австрия. Отгоре лъскава, отдолу се разпада от ртжда.
Такива ми ти работи... :)

Добавено от автора след 7 минути 38 секунди:
А по темата.
Първата Ксантия която си купих в Италия беше 1.6 бензинка. Никога не бях карал такъв труп.
Дори по книжка и даваха по спомен макс скорост 154 км/ч/ Гореше като Боинг, а вървеше като Жигула.
Единственото, което беше хубаво, беше возията. Не съм карал оттогава по-меко возеща кола, а след нея имах 1.9 ТД, пак купена от мен в Италия и 2.0 ХДИ купена тук.
Не съм фен на бензинови коли, но ако бих си купил бензинова, то не би била под 3.0 V6. Ако ще е гарга, то поне да е рошава. И да си заслужава инвестицията в газов инжекцион и жертвата с багажника, за сметка на вървенето. :)

Аватар

liuliu

Кара: C5-I V6 с ръчка с ГИ STAG 300 и домашно лъвче 306 1,9 D

Мнение от liuliu » 01 Мар 2021, 03:11

Казах го с ирония :wink: . Моята кола също е от Дупница (Милано - во :mrgreen: ) и също съм страдал от австрийски и немски ръждилници.
Двигателят е двигател, когато е дизел.
"Единственото нещо, което можеш да направиш преди мач с Барселона, е да отидеш на църква и да се помолиш" - Гордън Стракън.

Аватар

haiasko

Кара: в момента нищо
Обратна връзка:

Мнение от haiasko » 01 Мар 2021, 17:55

Дупница не съм я включил, защото имам 2-ма колеги с доста читави коли, купувани в Дупница. Явно е въпрос на късмет.
Kогато ми дойде мерак за работа, сядам и чакам да ми мине.

Публикувай отговор Предишна темаСледваща тема

Обратно към “Искам да си купя / Купих си - Citroen”