ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Парктроник

Аватар

zahadum
Заядливко
Кара: C4 SPACETOURER 1,6HDI 115 ch,C3 EXCLUSIVE 1.4i LPG Rouge Lucifer,XSARA 1,6i 98г.

Член на Клуб Ситроен-България

Re: Парктроник

Мнение от zahadum » 08 Апр 2011, 18:42

Свири през собствен зумен ,а не през колоните на колата.
Гледаш го - куче.. мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го - човек, наконтен, облечен, а в душата.. в душата помияр!

Аватар

Apostolov

Кара: Citroen C5 X7 Break Panorama Exclusive 2008, 2.0 HDi 138 c.h.

Мнение от Apostolov » 08 Апр 2011, 19:09

Който е поставен в панела с индикаторите ли ?
Така не е ли малко кофти, ако си усилил звука на аудиото, може и да пропуснеш, някоя важна аларма :tupo:

Аватар

zahadum
Заядливко
Кара: C4 SPACETOURER 1,6HDI 115 ch,C3 EXCLUSIVE 1.4i LPG Rouge Lucifer,XSARA 1,6i 98г.

Мнение от zahadum » 09 Апр 2011, 21:57

Кофти е сигурно,но освен оригиналният ,май няма други вариянти за звук от колоните на аудиото.
Гледаш го - куче.. мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го - човек, наконтен, облечен, а в душата.. в душата помияр!

Аватар

venciru

Кара: С4 coupe 1.6 HDI 130+ "пегаса"

Мнение от venciru » 11 Апр 2011, 17:51

И аз мисля така и освен това оригиналният намалява силата на музиката, когато сигнализира...

Аватар

luky

Кара: C4 1.4i 16V

Мнение от luky » 15 Апр 2011, 14:13

След малко закъснение качвам снимките , не съобразих да снимам на светло и направих снимките в подземния гараж . Следващите дни ще направя по хубави :)

Общ изглед от вътре . Сложихме дисплея пред говорителя до стъклото , защото там беше най-подходящото място . Долната част на дисплея е равна , а таблото е заоблено и там прилепва най-плътно , а и там не се вижда кабела . Виждал съм по други коли да се поставят и на други места , но явно са с други видове дисплеи .
Изображение
Изображение

Снимките от вънка . Извинявам се за качеството , но друг път ще кача снимки на светло .
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Направи ми впечатление , че като включих на задна и дисплея показа растоянието с няколко секунди по-късно , затова мисля , че трябва да се изчака малко и след това да се прави маневра . Все пак го пробвах 2-3 пъти само до сега . Звука си е от него и ако се слуша силно музика може и да не се чуе . Ако имам други впечатления ще пиша пак . Цената , която ми взеха в АМК Пловдив за поставяне е малко повече отколкото струва сензора :) , а именно 76.80 лв.

Нови снимки от днес

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Аватар

CoolMaN®

Кара: Citroen B71 DV6C (9HR) /BVM6

Мнение от CoolMaN® » 15 Апр 2011, 16:31

Някой слагал ли е парктроник от тези с магнитната лента, мисля, че са Италиански ? Скрит монтаж, без отвори за датчици.
Преди време ги гледах, даже отчитат по-точно.

DfqR2wV6kik

Аватар

zahadum
Заядливко

Мнение от zahadum » 15 Апр 2011, 17:22

Предлага се и оригинален такъв(кат.N 945271),но и цената му си я бива-400лв.Виждъл съм го монтиран на кола(т.е. то не се вижда ,а ми казаха :) ) и според собственичката на колата работел коректно(т.е доволна е).

Аватар

Apostolov

Кара: Citroen C5 X7 Break Panorama Exclusive 2008, 2.0 HDi 138 c.h.

Мнение от Apostolov » 16 Апр 2011, 10:00

Абе не е ли срамота 400 лв?
Иначе изглежда по-добре от продупчената броня!

Аватар

Vans
Редовен
Кара: 2005 Citroen C4 1.6i

Мнение от Vans » 14 Авг 2011, 15:38

Аз съм с електромагнитен (дето не се вижда). Моят конкретно е моделът за 165 лв. от тук: http://www.eps-bg.net/models.html

Като цяло съм със смесени чувства от него вече почти две години. Наистина е голям плюс, това, че не се пробива бронята, но ми се струва, че дава фалшиви сигнали доста по-често от "стандартните" парктроници. И също понеже започва да пищи при доста по-малко разстояние от обикновен парктроник - редовно ако има някой с мен в колата започва да се панира "ще го удариш! тоя парктроник не бачка! " :D

А въпросният оригинален такъв за 400 лв. (кат. N. 945271) може би ще дава по-малко фалшиви сигнали, но при цена над два пъти повече си е голяма дилема. :)

Аватар

gecoto
Нов потребител
Кара: Land Rover Freelander TD4 / C4 1,6 hdi 66kw / ex Citroen Berlingo 1,6hdi XTR / ex Nissan X-Trail Columbia 2,2dci

Мнение от gecoto » 19 Авг 2019, 21:58

Планирам,в най-скоро време, да монтирам парктроник на Ситроенчик.
Имам предвид,че ще търся вариант за цена на парктроник,с включен монтаж .
Като най-масово предлаган,намирам моделът парктроник с дисплей, точно такъв , какъвто колегата "luky" e монтирал през далечната 2011г. на неговия Ситроен(няколко поста по - нагоре). Парктроникът е китайски,има го на различна цена и с различен брой датчици.Аз съм се спрял единствено на варианта с 4бр.датчици - за отзад. Виждам,няколко Ситроена вече,как датчиците са в декоративната лента на бронята,над номера,разположени симетрично и на равни разстояния. Предполагам,това е за да не се дупчи самата броня?
Дали е добър вариант като модел,тоя парктроник,има ли алтернатива,която да погледна?

Публикувай отговор Предишна темаСледваща тема

Обратно към “Аксесоари”