ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Крушки H7 и габаритни такива

Автор на темата
DeathGuard
Новак
Кара: Citroen C4 1.6

Крушки H7 и габаритни такива

Мнение от DeathGuard » 14 Дек 2013, 01:12

Здравейте,
интересува ме откъде мога да си намеря тези светодиоди: C5W-G-09 или поне такива, които биха докарали подобен ефект:
http://s4.postimg.org/s7kw7vizf/gabarit3.jpg
http://s2.postimg.org/nrpobc4dj/gabarit.jpg
Дали тези ще постигнат подобен ефект?

Другият ми въпрос е, какви крушки за къси светлини бихте ми препоръчали, за да светят бяло, но малко към синьото, нещо такова:
http://s1.postimg.org/lml7wt7y5/IMAG0031.jpg
http://images.forum-auto.com/mesimages/ ... C00619.jpg
Пробвал съм на OSRAM xenon effect, nightbreaker и двата не докарват подобен цвят. Извинявам се, ако не съм уцелил раздела.
Благодаря.

Аватар

Ю.Вълчинов

Кара: Citroen C4 2.0 HDi '06 VTS Coupe

Re: Крушки H7 и габаритни такива

Мнение от Ю.Вълчинов » 14 Дек 2013, 10:25

Истинска бяла светлина само от ксенонови фарове с топлина 4100-6400 келвина.. Иначе от халогенова крушка можеш да видиш на осрам cool blue intense, тя е със синьо балонче и до някъде докарва по бял цвят.

Аватар

Rumen.Georgiev

Кара: CITROEN XANTIA 2.0 HDI 110 h.p. 99`
Обратна връзка:

Член на Клуб Ситроен-България

Мнение от Rumen.Georgiev » 14 Дек 2013, 11:29

Боже, още един :kuku:
Днес карам за втори път!
Ако на всяко кьоше сложиш по един глупак, пак ще останат глупаци без кьошета.

Автор на темата
DeathGuard
Новак
Кара: Citroen C4 1.6

Мнение от DeathGuard » 14 Дек 2013, 12:23

Благодаря, Ю. Вълчинов. А не разбрах коментара на колегата Georgiev, тъй като аз задавам просто въпрос, на който след търсене и пробване на няколко крушки не намерих тази, която ми се искаше. Въпросът е, че знам за диапазона на келвините за истинската бяла светлина, въпросът ми е как някои докарват с халогенови крушки подобни ефекти? На пътя съм виждал доста коли, които са с крушки (не ксенон) и светят синкаво. За това попитах какво бихте ми препоръчали и най-вече дали Philips Blue Vision биха постигнали подобен ефект?

Аватар

buhalbot

Кара: Citroen C4 1.6 HDI 90hp

Мнение от buhalbot » 16 Дек 2013, 18:59

мен много ме радват оранжеви габарити :)

Аватар

ivailo_p.s

Кара: Citroen C4 1.6i VTR Pack и Xsara Picasso 2.0HDI

Мнение от ivailo_p.s » 17 Дек 2013, 02:05

Има и osram cool blue hyper, още по-бели, но в мокро време сигурно ще са зле, а габарита оранжев е най-красив.
Клубна карта №262

the2f2f
Редовен
Кара: C4 1.6 HDI 92

Мнение от the2f2f » 17 Дек 2013, 11:34

Наистина тези синкаво-белите крушки наистина са адски зле на мокро. Аз бях взимал от Карфур две крушки, бяха със сини балони и светиха доста добре в синята гама. Но при първите капки дъжд сякаш нямах фарове. Точно на първия дъжд ги разкарах.

Аватар

Rumen.Georgiev

Кара: CITROEN XANTIA 2.0 HDI 110 h.p. 99`
Обратна връзка:

Член на Клуб Ситроен-България

Мнение от Rumen.Georgiev » 17 Дек 2013, 18:48

Не знам, ама според мен няма нищо по-красиво от нещо в оригиналния си замисъл :amii:
Ако на някой фаровете не светят добре едно почистване, нова амалгама крушки от някоя известна марка(не от магазинчето в блока) реглаж и ефекта е поразителен. А това с бялата светлина :kuku: Хората правят жълти крушки, продават жълти очила за мъгла ................... :kukuku:
Днес карам за втори път!
Ако на всяко кьоше сложиш по един глупак, пак ще останат глупаци без кьошета.

Conqueror
Нов потребител
Кара: C4 2.0 HDI

Мнение от Conqueror » 06 Яну 2014, 23:52

ivailo_p.s написа:Има и osram cool blue hyper, още по-бели, но в мокро време сигурно ще са зле, а габарита оранжев е най-красив.
Cool Blue Hyper по принцип не са одобрени за използване на пътя и могат да се ползват само за офроуд. То не, че aftermarket ксенонът е street legal, но това е друг въпрос.
Rumen.Georgiev написа:А това с бялата светлина :kuku: Хората правят жълти крушки, продават жълти очила за мъгла ................... :kukuku:
За мъглата съм напълно съгласен, неслучайно някои фарове за мъгла са фабрично със жълти стъкла. Но за дълго пътуване по сух път по-бялата светлина не натоварва толкова очите.

Аз лично съм доволен от представянето на Osram Nightbreaker Plus или на по-новия модел Nightbreaker Unlimited. Последите дори се водят още по-бели от предходния модел. H7-ците ги водят 3600К, което е видимо по-бяло от обикновените халогенни крушки, но си личи, че не е ксенон. Осветяването на пътя е супер според мен, единственият недостатък е, че се налага по-често да се сменят, особено с това постоянно каране на фарове.

Публикувай отговор Предишна темаСледваща тема

Обратно към “Аксесоари”