ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Препоръчайте крушки с по-бяла светлина

масла, гуми, свещи, филтри, накладки ....

Модератор: DeMonev

Аватар

Автор на темата
zaxyg

Кара: Ситроен С4 1,6 16V \ '06 и Ситроен C2 1,4HDI \ '06

Член на Клуб Ситроен-България

Препоръчайте крушки с по-бяла светлина

Мнение от zaxyg » 31 Яну 2021, 20:09

Здравейте на всички. :-P
Искам да си взема някакви по-хубави крушки за късите на С4-та, сега карам с обикновени Бош и стават. Ще ми се да имат по-бяла светлина, ама по магазините в момента се предлага какво ли не. Разглеждах на Осрам, на Филипс, Бош, всички имат купища варианти. Не мисля да слагам евтини китайчета, дето пише с ксенон ефект, а за хубави Лед не ми се дават пари, защото по-евтините едва ли вършат работа. Ако сте останали доволни от някой конкретен модел, споделете опит, че да си избера нещо. :skratch:
Карай, шофЕоре...

Аватар

ivo-zx

Кара: Xsara Picasso 1.6i 16V 110 коне 2006
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте крушки с по-бяла светлина

Мнение от ivo-zx » 01 Фев 2021, 00:11

Дето се вика имал си бол пари, дал си: OSRAN COOL BLUE INTENSE.
Ако искаш да ги даваш всяка година и да даваш двойно: OSRAN NIGHT BREAKER UNLIMITED.
Аз лично карам с Филипс +30%. Вижда се перфектно и колата изглежда перфектно. Не изглежда като селска кочина с ксенон, която свети във всички посоки на Вселената. Карат по две/две години и половина като дневни светлини. Струват от 5 до към 8 лева бройката H4.
Каквото и да правиш, Пежо винаги ще има по-дълги фарове от теб!

Аватар

Автор на темата
zaxyg

Мнение от zaxyg » 01 Фев 2021, 09:05

ivo-zx написа:
01 Фев 2021, 00:11
Не изглежда като селска кочина с ксенон, която свети във всички посоки на Вселената.
:) Затова искам нещо качествено. Просто със сегашните по тъмно и мокро си става приключение. Пък и жълтеят, а на колата повече ще й отива нещо с по-бяла светлина. То халогенните крушки няма как да изкарат цвят като ксенон, затова няма и да изглежда грозно. Засега съм си харесал едни Бош Гигалайт +120, по описание са 3400К, което е добре, но ще видим.
Карай, шофЕоре...

krassitch

Кара: Пежо Експерт 1,9 ТД

Мнение от krassitch » 01 Фев 2021, 09:27

Стандартна халогенна крушка е с цвят 3100 К.На мокро и при снеговалеж е по-добре да не светят много бяло,ще се вижда по-зле.Филипс имат Н 4 и с цвят 4200 К,светят по-бяло.Н 4 с цвят 6000 К-няма,или е някакво менте на китайците :wink: Аз съм с Осрам +130%,светят повече от обикновени,изкарват около 20000 км.Сега чакам да изгорят,вече съм купил Филипс +130 %-уж изкарвали по-дълго.Масово се кара с Лед крушки,заслепяват яко...

Аватар

jivko

Кара: Peugeot 206 ; Citroen Xsara VTS

Мнение от jivko » 01 Фев 2021, 17:25

Колкото е по-висока цветната температура, толкова се вижда по-зле на мокро. И пак същата закономерност за живота на ламбата.
На пежото съм с Филипс, H4, имат синя лента в горния край. Ефекта е, на къси жълтеят, на дълги са почти незабележимо по-бели. Двете по спомен бяха около 45 лв.
Автомобилът вози тялото , а моторът - душата ...

Аватар

Автор на темата
zaxyg

Мнение от zaxyg » 01 Фев 2021, 20:35

Мисля през уикенда да се правя на майстор и да сменям крушки, при това и на двете коли, дотогава ще се чудя. :-P
Явно ще се окаже нещо като тест, понеже всички твърдят, че по-хубавите крушки издържат по-малко. Ще взема едни на Осрам и едни на Филипс (H4 за C2-та, че са по-евтини от H7 за С4-та), ще видя на кои ще се спра, предвид това, което сте написали. :drink:
Карай, шофЕоре...

Аватар

ivo-zx

Обратна връзка:

Мнение от ivo-zx » 01 Фев 2021, 20:42

Между другото има вече LED-ове които светят жълтеникаво или синкаво. При всяко следващо включване цвета се сменя. Предназначени са най-вече за фаровете за мъгла.

Двама колеги вече са с ЛЕД-ве без вентилатор. Контролера в крушката намалява тока, ако температурата се покачи. Аз търсих 4000°К, но има само 3000°К или 6000/6500°К. Може би и аз ще тествам тази година. Петното е съвсем нормално на H4.

https://www.aliexpress.com/item/4000020690688.html

Жоро

Кара: C4, 1560 cm3, HDI, 80 kW, 2010 г.

Мнение от Жоро » 01 Фев 2021, 20:42

"Просто със сегашните по тъмно и мокро си става приключение"

За да избегнеш това ти трябват не по-бели, а по-жълти крушки. Такива са Оsram all season и Valeo aqua vision.

Аватар

Автор на темата
zaxyg

Мнение от zaxyg » 01 Фев 2021, 20:54

Сега съм с такива, най-обикновени. На С4-та не са чак толкова зле, ама на С2-та са като свещички (преди това имаше Нарва и светеха по-добре). https://autopro.bg/krushka-bosh-n7-eko
Карай, шофЕоре...

Vkrastev

Кара: C5

Мнение от Vkrastev » 01 Фев 2021, 22:09

Ако фара е с оребрения на стъклото НЕ слагай нищо различно от нажежаема жичка. Такива фарове са преди 2000г. светлината е силна и отива към секцията с оребрения на дългите и става една.... Ако е чисто стъкло и имаш малко технически познания и условия си купи лупи и сложи ксенон /лед крушка. Недостатъка е, че трябва да се отвори фара и да се монтира лупата, но гаранция ще свети убийствено.

krassitch

Мнение от krassitch » 02 Фев 2021, 10:03

Ще свети убийствено в очите на тия,каращи срещу теб :bigsmile: ,не е гаранция че ще виждаш по добре.Моят Дъртанян е със стъклени фарове.Въпреки,че съм сложил възможно ная яките Н 4,+130 %,толкова си може конструктивно...И все пак,светят по-добре от обикновени крушки.Ако монтираш лед лупи,вече си в нарушение.И чичко катаджия отдалеч може да прецени,че има повод да те спре :wink:

Vkrastev

Мнение от Vkrastev » 02 Фев 2021, 10:43

Извинявай, ама виждал ли си фар с лупа? Светлината си е отсечена и няма никакви разсейки. Ако сложиш ксенон или лед на фар от стъкло с оребрения, както казах светлината се разпростира към секцията с оребренията за дълги и тогава светиш в очите.
Чичко ти полицай 1во едва ли има уред за измерване на фарове, 2ро едва ли след, като си сложил лупи и са настроени ще каже 'ама' и трето шанса да каже на някой нещо за фаровете му дори и да светят в космоса клони към -10. Виж на запад Германия, Австрия дори и Полша ще се сбогуваш с колата и няколко стотин евро докато не сложиш заводските.

krassitch

Мнение от krassitch » 02 Фев 2021, 13:27

Чичко ти полицай много добре знае кои дърти кошници няма вероятност да са излезли от завода с лупи.Това му е достатъчно,и не го интересува хич дали заслепяваш.Ще те олепи,а ако имаш излишно време за губене...

Аватар

ivo-zx

Обратна връзка:

Мнение от ivo-zx » 02 Фев 2021, 17:42

Чичко ти полицай не може да ходи и да дъвче дъвка едновременно! Чичко ти полицай може само да спи и да снима с камера.

m090

Кара: C5 II 2.0HDI Aisin

Мнение от m090 » 02 Фев 2021, 20:06

krassitch написа:
02 Фев 2021, 13:27
Чичко ти полицай много добре знае кои дърти кошници няма вероятност да са излезли от завода с лупи.
А дано, ама надали- спират ме за проверка, връща ми документите и чичко ти полицай ми казва "Лека вечер и да знаете, че десният ви фар има някакъв дефект и свети странно." Аз съм :shock: и слизам да видя какво му има на ксенона и се моля да не се е прецакало завиването, че много ме кефи- десен фар е 100% ОК и аз съм в нокаут. Поглеждам колата като цяло и изненада- ЛЯВ габарит ми е изгорял, но за чичко полицай десният фар свети странно, та толкова са наясно с дъртите кошници :hihihi:

Vkrastev

Мнение от Vkrastev » 03 Фев 2021, 09:21

Тука държавните служители не са назначени да помогат и да са в полза на обществото. Те трябва да са злобни, да говорят тотални глупости (заблуждават, че знаят нещо), да те респектират (ти си никой и не знаеш нищо, аз знам повече от теб, аз съм на този пост, не ти) Звънни на някоя институция, попитай някакъв въпрос отностно тази институция (НОИ, НАП, общината или на ковид телефоните) и гледай какво се случва - шок и ужас :eiii:

Аватар

Автор на темата
zaxyg

Мнение от zaxyg » 03 Фев 2021, 12:47

ivo-zx написа:
01 Фев 2021, 20:42
Между другото има вече LED-ове които светят жълтеникаво или синкаво. При всяко следващо включване цвета се сменя. Предназначени са най-вече за фаровете за мъгла.

Двама колеги вече са с ЛЕД-ве без вентилатор. Контролера в крушката намалява тока, ако температурата се покачи. Аз търсих 4000°К, но има само 3000°К или 6000/6500°К. Може би и аз ще тествам тази година. Петното е съвсем нормално на H4.

https://www.aliexpress.com/item/4000020690688.html
Засега ще сложа халогенни крушки, но се загледах в ледовете, които се предлагат тук и направо се учудих колко са много, явно е модерно да се кара с такива. :-P Освен скъпите, които бях гледал и преди, има стотици китайчета, като почнеш от 20-на лева и стигнеш до над 200. Но друго ми е интересно - дали ще можеш да си сложиш културно капачето на фара или ще стърчи грозно отвън заради охлаждането и вентилаторите, че и разни приставки има. :)
Карай, шофЕоре...

krassitch

Мнение от krassitch » 03 Фев 2021, 15:04

Няма как да сложиш капачето,нали радиатора трябва да стърчи навън,и да охлажда.Трябва да се реже капачето,преправя,залепва с тиксо,изолир и т. н.Чист хазарт си е,и колко дълго ще светят,преди да изгорят.Някои не изкарват и колко халогенка,боклуци...Аз почти бях решил да слагам лупи с лед,да престъргвам стъклата на фаровете.Има предложения за такива трансформации.После прецених,че Дъртаняна няма да изглежда много стандартно,и може да ме спират излишно...

Аватар

ivo-zx

Обратна връзка:

Мнение от ivo-zx » 03 Фев 2021, 15:16

zaxyg написа:
03 Фев 2021, 12:47
...
Засега ще сложа халогенни крушки, но се загледах в ледовете, които се предлагат тук и направо се учудих колко са много, явно е модерно да се кара с такива. :-P Освен скъпите, които бях гледал и преди, има стотици китайчета, като почнеш от 20-на лева и стигнеш до над 200. Но друго ми е интересно - дали ще можеш да си сложиш културно капачето на фара или ще стърчи грозно отвън заради охлаждането и вентилаторите, че и разни приставки има. :)
Един от колегите е изрязал кръгла дупка и е сложил къса алумиева тръба с ребра която е запушил отвън с поликарбонат, така че може да се гледа какво става. На мен ми беше интересно как се държат в студовете - тези нямаха проблем. Засега три-четири месеца се държат добре. Диодите са бъдещето. Много по-ефективни са, но проблема е с охлаждането(прегряването намалява живота) и студа (контролерите не тръгват). Аз търся 4300°К - 3000К са твърде жълти, а 6000К отвратително сини. Ако намеря ще пробвам.

Аватар

jivko

Кара: Peugeot 206 ; Citroen Xsara VTS

Мнение от jivko » 03 Фев 2021, 21:22

Фаровете са конструирани за определен вид светлинен източник. Конверсията към друг тип не е препоръчителна и в повечето случаи е вредна. Слагайте това, което е предписал производителя като тип и мощност :)
Автомобилът вози тялото , а моторът - душата ...

Публикувай отговор Предишна темаСледваща тема

Обратно към “Консумативи”