ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Помощ търся за диспей

Всичко относно автомобилите

Модератор: Dass

Потребителски аватар

Автор на темата
marian1

Регистриран: 02 яну 2008, 22:58
Кара: Xsara 1.6 exclusive- ГИ Кар газ ORGA-8633
Контакти:

Помощ търся за диспей

Мнение от marian1 » 03 авг 2019, 02:19

Здравейте Колеги, имам нужда от помощ и съвет.
От няколко дни станах собственик и на една 307 SE,
Временно съм в Англия, и я взех защото ...нали е братче.
Въпросната има дисплей за навигация в средата на арматурното табло, близо до стъклото. Този дисплей не сработва.Сработва единствено за мн кратко време при завъртане на контактният ключ за стартиране на двигателя, вижда се за кратко време 1 сек логото на пежо...само тогава сработва.
Въпросите ми са:
Има ли ситроен с такъв дисплей, с приблизителни размери 10х16 см, и кой е той (случайно ако знаете тази навигация да се слага в други марки?)
Дали нещо може да се поправи и да работи
Не знам как да го изнамеря точния за тази кола- има ли разлики, освен морга да търся, нещо сработващо китайско бихте ли препоръчали?
Някакви идеи за помощ и как да се справя
Пиша тук, защото съм свикнал с атмосферата на стегнати и ясни отговори, не съм чел другия форум и не знам как е там...ама знам че нашия е рядък диамант

Потребителски аватар

Swartalf

Регистриран: 05 сеп 2007, 12:41
Кара: Peugeot 308SW 1.6 HDI
Контакти:

Re: Помощ търся за диспей

Мнение от Swartalf » 03 авг 2019, 08:58

Коя година е тази 307-ца? На 307 в 99% от случаите се слага навигация RT3 на Магнети Марели, която се слага още и на първата фаза на С5 и С4. След като угасне логото можеш ли да пуснеш радиото? Защото проблема може да не е в дисплея а в самата навигация? Ако радиото работи, вероятно проблема е в подсветката на дисплея или управлението му. Иначе дисплей за RT3 се продаваше тук във форума съвсем скоро - виж във форума за продажби.
What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

Потребителски аватар

Автор на темата
marian1

Контакти:

Мнение от marian1 » 03 авг 2019, 09:16

Здрасти :drink: Благодаря за отговора, колицата е 2003 г. Моля те, кажи ми, какво общо има с радиото това, защото не разбирам? Радиото ми е на друго място - под горните въздуховоди и е с копчета, и да работи си. С дискове е и ми изглежда като да си е оригинално.
Относно работата на дисплея, единственото нещо което се случва, за съжаление е това - само за една секунда се показва дисплея, даже и по малко.
Има ли някакъв по обикновен вариант, чрез който да разбера - дисплея ли е заминал, или и платката - защото аз разглобих тази част до там?
Ако намеря част, как да разбера, че това е моята част?

Потребителски аватар

CitroZ

Регистриран: 19 окт 2005, 08:34
Кара: C5 2.0 Break Auto дизелянка
Контакти:

Мнение от CitroZ » 03 авг 2019, 10:10

Имаш ли слот за SIM карта на предния панел на радиото под Eject бутона? Ако да, тогава си с RT3 радио. В този единствен случай, връзката към дисплея е еднопосочна с оптичен кабел. Във всички останали случаи е с друг по-класически вариант.
Можеш да видиш какво е радиото в www.pp2000.ru.
Като разбереш, кажи за да можем да продължим.

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

00214
"The future has arrived.It's just not evenly distributed...yet" - William Gibson
Events can move from the impossible to the inevitable without ever stopping at the probable

Потребителски аватар

Автор на темата
marian1

Контакти:

Мнение от marian1 » 03 авг 2019, 11:11

Огромно благодаря за насоките ти! Те ми помогнаха да се ориентирам достатъчно.
:drink:
Цяла сутрин четох по въпросния проблем, след твоите насоки и взех окончателно решение!
Няма да се занимавам с проблеми, които не са за мен и са постоянни и с нетраен и неизвестен резултат във времето!
Връщам дисплея в автомобила и не го виждам....
Не знам какво толкова показва тоя дисплей, ама сега когато не съм виждал и не съм го ползвал ...още по лесно ще свикна с липсата му.
Благодаря отново!
:drink:
П.С. Да, има някакъв SOS бутон и когато разкачах буксите видях, че е с оптика този дисплей... Единственото което смятам да направя е при закачането да взема и да размърдам всички връзки и да се надявам на някакво чудо :aliluia: но иначе ще се придържам към това което писах горе...това е гаден фабричен проблем - неразрешим или разрешим с доста пари... не е за мен, колата ще се използва временно и то само за работа.

Потребителски аватар

Swartalf

Регистриран: 05 сеп 2007, 12:41
Кара: Peugeot 308SW 1.6 HDI
Контакти:

Мнение от Swartalf » 03 авг 2019, 11:38

Питах за радиото дали работи защото реално то управлява дисплея. Така както го обясняваш, че светка и после угасва ми звучи като проблем с подсветката на дисплея щом радиото си работи. Не знам доколко се оправяш с електрониката, но може да го отвориш и да видиш какво е положението - ако му смениш светодиодите току виж станало чудо и тръгнало :) Имах подобен проблем с телевизора ни - светкаше за 10-20 секунди и после угасваше, но звука си вървеше. Оказа се именно проблем с подсветката, след смяната вече година работи без проблем.
What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

Потребителски аватар

crazyfen

Регистриран: 28 дек 2008, 16:14
Кара: Citroen C5 X7 2.0 HDI 140 и 163 кончета

Мнение от crazyfen » 03 авг 2019, 17:03

Имам дисплей от rt3 без никакви проблеми. Виж в секцията купувам/продавам
Упомена! Одере! Сдържам! Учуден! ПрУжина! АкУмулатор! СемеринГ! АУспУх! КлапАн! РезервОар! ГаЗ! ФорУм! ОбрЪч! КУпувам! ВрЪЗка! БОбина! ЛосТче! КаРбУратор! ИталиАнски! ГрадУс!

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Главен форум”