ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

еднакви ли са двигателите и скоростите на ц5 и ц4 пикасо

Всичко относно автомобилите

Модератор: Dass

Автор на темата
unicata
Нов потребител
Регистриран: 04 окт 2018, 12:28
Кара: Citroen C5 II

еднакви ли са двигателите и скоростите на ц5 и ц4 пикасо

Мнение от unicata » 18 юли 2019, 20:58

Здравейте, жената тотализира моята ц5-2, но сега се огледах в едно пикасо, само че е с малкия дизел 1,6 и проблем в скоростите(автоматични), а в ц5-цата имам работещ автомат, та въпроса ми е мога ли да сложа скоростите или двигателя(2,0) или и двете в ц4, има ли място в двигателния отсек?
гледам че скоростите се сменят от волана а моите са със стандартен скоростен лост, еднакви ли са скоростните кутий или различни?

Потребителски аватар

Citroenchev

Регистриран: 22 дек 2004, 15:24
Кара: Всичко, което доставя удоволствие

Член на Клуб Ситроен-България

Re: еднакви ли са двигателите и скоростите на ц5 и ц4 пикасо

Мнение от Citroenchev » 01 авг 2019, 19:38

Между 2.0 и 1.6 няма много еднакви неща ...
бивши Citroen-и и други:
C15D 1987
BX 17RD 1988
BX TurboD Pallas 1993
Xantia 2.1 TD SX Plus 1998
Xantia V6 24 Valve EXCLUSIVE automatic Hidro-Active 1999
VW Jetta Trendline 1.4TSI DSG 2012

Автомобил проект Citroen Xantia Activa V6 1999

сега Citroen C5 X7 V6 24 Valve petrol Exclusive 2009 и VW Passat B8 1.8TSI DSG Highline 2016

От време на време Xantia 1.9TurboD Estate 1995

Автор на темата
unicata
Нов потребител
Регистриран: 04 окт 2018, 12:28
Кара: Citroen C5 II

Мнение от unicata » 02 авг 2019, 10:57

Имах предвид двойките на Ц4 иЦ5 дали са еднакви и 1,6 дали са еднакви, защото май скоростите не са
Като цяло идеята е понеже имам 2,0 дизел автомат от моята ц5, дали мога да го сложа на ц4 пикасо, защото гледам продават някои евтини с проблем в двигателя или скоростите, а за мен това няма да е скъп ремонт поради наличието на двигател и скорости. Въпросът е ще мога ли да присадя двигател или скорости. До колкото разбрах наскоро моята скоростна кутия е Айсин, някой може ли да ми каже дали е същата и на ц4 пикасо?

Валентин297
Нов потребител
Регистриран: 05 апр 2018, 20:12
Кара: C5 2.2HDI 175

Мнение от Валентин297 » 02 авг 2019, 17:38

unicata написа:
02 авг 2019, 10:57
Имах предвид двойките на Ц4 иЦ5 дали са еднакви и 1,6 дали са еднакви, защото май скоростите не са
Като цяло идеята е понеже имам 2,0 дизел автомат от моята ц5, дали мога да го сложа на ц4 пикасо, защото гледам продават някои евтини с проблем в двигателя или скоростите, а за мен това няма да е скъп ремонт поради наличието на двигател и скорости. Въпросът е ще мога ли да присадя двигател или скорости. До колкото разбрах наскоро моята скоростна кутия е Айсин, някой може ли да ми каже дали е същата и на ц4 пикасо?
Предполагам зависи много и коя година е пикасото. Имахме преди няколко месеца Пикасо с роботизирана кутия,но съм почти на 99% сигурен че тя няма нищо общо с Aisin. Роботизираната е много бавна в превключването,докато Aisin-a е на светлинни години. Виж за новите Пикаса не знам с какви кутии са снабдени,но ако е от по-старичките не мисля че ще стане. Все пак не разчитай само на моето мнение :) Късмет :)
Или CITROËN или нищо. Няма по-добро и по-хубаво. :citroenrulz:

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Главен форум”