ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Ситроена лудна

Всичко относно автомобилите

Модератор: Dass

Автор на темата
Наско 1974
Новак
Регистриран: 11 юни 2019, 21:04
Кара: citroen c4

Ситроена лудна

Мнение от Наско 1974 » 11 юни 2019, 21:37

здравеите, имам следния проблем с моя Ц4 , двигател 1,4 произведен 2008 .
напоследък се случват следните аномалии - когато карам по неравен път - осеян с кръпки или павирани улици, колата реагира като изписва всички възможни грешки - проблем спирачки , ABS, ниско налягане на маслото, depollution system faulty.
освен това свети Стоп и сервиз. стъклата не реагират -не се спускат или вдигат, климатика не реагира, дислпея е замръзнал и показва последно измерената скорост
допълнително се включват чистачките, които дори като изключа двигателя продължават да се движат 15-20 секунди.

при нов старт - същата картинка. Спирам поне чистачките като им махна бушона и гледам да си я прибирам колата , върви въпреки всички грешки, не влиза в авариен режим.

и така след 4-5 часа , си пали и тръгва все едно, че нищо не е било, до следващото по-яко тръсване по неравните ни улици. тогава започва всичко пак наново.

вчера минах диагностика в сервиз, изчистиха всички запаметени грешки, казаха ми, че са записани при висока температура на двигателя. но според мен проблема е по-скоро е в електрониката, но точно какво и къде , нямам идея.
ако някой може да даде идеи , или му се е случвало подобно нещо, да казва.

Потребителски аватар

Founder
Нов потребител
Регистриран: 17 май 2018, 09:41
Кара: Citroen C5 3.0HDI V6

Re: Ситроена лудна

Мнение от Founder » 18 юни 2019, 18:09

Нещо свързано с BSI така като гледам... какво друго да е, като тръсне явно някоя спойка прецърква и започва аномалия... А тия от сервиза са страшни.... При висока температура и толкова... А какви са грешките, все една ще е главната .... Примерно , че няма връзка с BSI, нещо от сорта , другото ще е грешки в екстрите, който светват на таблото....

Потребителски аватар

ivo-zx

Регистриран: 06 апр 2010, 18:56
Кара: Xsara Picasso 1.6i 16V 110 коне 2006
Контакти:

Мнение от ivo-zx » 18 юни 2019, 18:27

Много често това се случва от акумулатор за смяна.
Каквото и да правиш, Пежо винаги ще има по-дълги фарове от теб!

Потребителски аватар

гмм

Регистриран: 15 мар 2009, 20:10
Кара: xsara комби 1.6 16v бензин 108кс 01г

Мнение от гмм » 18 юни 2019, 19:36

Да,и аз съм чел,че това може да са симптоми на заминаващ си акумулатор🤔

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Главен форум”