ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Волан от Ксара 1 ще работи ли с радио от Ксантия 2

Всичко относно автомобилите

Модератор: Dass

Потребителски аватар

Автор на темата
stovegan

Регистриран: 01 фев 2012, 18:54
Кара: Xantia Mk2 2.1 TurboD, C5 X7 2.0 180 BlueHDi, Jumper 2.2 PUMA HDi, Toyota Land Cruiser Prado J120 3.0 D4D

Волан от Ксара 1 ще работи ли с радио от Ксантия 2

Мнение от stovegan » 18 май 2019, 12:20

Здравейте! Един приятел ми подари кожения си волан от Ксарата и лентовия кабел. Въпросът ми е, ще може ли да се управлява радиото на Ксантията и как да си свържа клаксонът, тъй като платката за дистанционното е явно по-различна и няма извод за клаксонът.

Потребителски аватар

PIT

Регистриран: 09 мар 2007, 11:12
Кара: C6 2.7 HDI, '06 C5 2.0 HDI 16v АСК

Член на Клуб Ситроен-България

Re: Волан от Ксара 1 ще работи ли с радио от Ксантия 2

Мнение от PIT » 20 май 2019, 14:57

Ксарата ако е без COM2000 то клаксона е на лостчето за мигачите, като на старите Ксантии. Предполагам и на волана няма нарисуван никъде клаксон.
Тогава варианта ти е да си смениш и ти лостчето с такова. Но понеже ти нямаш в инсталацията кабел там, е добре да си вземеш от донора примерно цялата букса и да си извадиш пинчето дето ти трябва. Тя буксата на твоята кола би трябвало да има свободно място за кабел и да го пъхнеш, после да се удължи и да го вържеш към инсталацията идваща от волана.

Но като начало пробвай механично дали волана пасва. Може да има разлика в шлиците или нещо такова. Ксантия 1 е с гайка, Ксантия 2 е с болт който се навива в пръта. Ксарата не знам как е, та виж първо това, за да знаеш дали трябва да се занимаваш с останалото.
06C6V6 :cool:

Бившите:
'98 Xantia ACTIVA 2.0 HDI
'94 Xantia 1.9TD

Потребителски аватар

Автор на темата
stovegan

Регистриран: 01 фев 2012, 18:54
Кара: Xantia Mk2 2.1 TurboD, C5 X7 2.0 180 BlueHDi, Jumper 2.2 PUMA HDi, Toyota Land Cruiser Prado J120 3.0 D4D

Мнение от stovegan » 21 май 2019, 00:05

Здравей! Благодаря! Ксарата също е с болт, ще пробвам дали въобще ще пасне. Аз ще си ползвам моята въздушна възглавница с клаксона. Въпросът ми беше от буксата, която идва с лентовия кабел как да си пусна ток до буксата на клаксона.

Потребителски аватар

Sotis

Регистриран: 08 апр 2011, 23:50
Кара: Xsara 1.6 16V

Мнение от Sotis » 21 май 2019, 00:32

Колега, всичко е възможно, стига да ти се занимава.
:offtopic:
Аз лично си сложих в моята Ксара2 волан от C3 втората версия, онзи с отрязания долен край дето го слагат и на DS3.
Понеже неговия еърбег е с една букса и не съм сигурен дали ще работи, наврях на негово място еърбег от C5, щото на ксарата не беше подходящ заради различното разположение на буксите.
Стана много маняшко.
:drink:
Прикачени файлове
IMG_20170126_074346.jpg

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Главен форум”