ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Кражба - нужда от помощ!

Всичко относно автомобилите

Модератор: Dass

Автор на темата
DBBonev
Новак
Регистриран: 24 ное 2015, 14:30
Кара: Икарус

Кражба - нужда от помощ!

Мнение от DBBonev » 24 ное 2015, 15:38

Здравейте, господа Ситроенаджии.
Името ми е Драгомир Бонев, от София.
Закъсах и имам нужда от вашата помощ. Ето каква е ситуацията:

През Януари 2015г. бе извършена кражба на мотоциклета ми от моята работилница в кв.Горна Баня , София.
Мотосиклетът е проиведен 1986г, Сузуки RG 500 и много си го обичам. Ще направя всичко каквото мога и не мога ,за да си го намеря или да намеря хората, които ми го отнееха...

Защо чак сега моля за помощ? - Обявявам го сега,защото не исках да преча на разследването на полицията. Както и да, то не даде резултат и сега съм аз на ход.
Кражбата бе извършен от група от трима или четирима човека. Моторът е натоварен в червен товарен (не пътнически) бус Мерцедес Вито. Имам видеозапси от кражбата, но те не доведоха до нищо конкретно. Готов съм да ги предоставя на всеки, който иска да ги види. Виждат се лица, силуети, дрехи, автомобили....но не беше достатъчно...
Преполагам, че групата , която свърши това злодеяние е от София, защото на записите се вижда, че на предния ден- огледът- водят с тях и дете на видима възраст около 5-7 годинки с раничка на гърба си. Часът в този момент е около 17:45 в делничен ден..учебен ден за детските градини и училищата.

Сега конкретната причина да се обърна към вас:
Автомобилът, който използват крадците за оглед на мястото и спомагателен транспорт при кражбата е Citroen ZX комби, тъмен на цвят, със самоделни багажни релси, монтирани върху стоковите релси.
Това виждам аз от снимките и клиповете, с които разполагам от охранителни камери в района.
На задните странични стъкла на Ситроена има залепени някакви листове - вероятно обява за продажба.

Моля ви да погледнете снимките и да помислите дали познавате този автомобил? И друго -нещо прави ли ви впечатление в него? Можете ли да определите коя година е произведен, какъв цвят е,с какъв двигател е оборудван, изобщо...инфо, което би ми помогнало да тръгна по дирите му. На една от снимките редом до Ситроена се вижда и шофьорът му.

Моля ви за помощ......извинявайте, ако темата не е на място или ви губя времето.

Не мога да прежаля мотора си....Събирал съм и съм броил всеки лев, докато му купя маслена помпа,табло,карбуратори,клапани,бутала ,капла и още сума части...всички втора употреба.
Дори още не беше напълно готов...Искам си го искам обратно. Моля ви за помощ. Всeки ден гледам частите му, които не бяха монтирани в деня на кражбата. Седят си кротко на стелажа и си чакат мотора.

Предлагам възнаграждение от 1000 лв за информация, която ме доведе до мотора ми и хората, които го откраднаха.
Благодаря ви много!

Драгомир Бонев
[email protected]
[email protected]
0899269136

trenov62

Регистриран: 16 окт 2013, 17:54
Кара: Citroen Xsara Picaso 1.8i 16v 2002

Re: Кражба - нужда от помощ!

Мнение от trenov62 » 26 юни 2016, 12:20

Искрено съчувствам. То е все едно, че си загубил близък. Отдаваш толкова труд и любов да създадеш нещо едва ли не със собствени ръце, пилееш време, отделяш лев по лев и накрая да дойдат отрепки някакви, на които са им чужди всякакви човешки закони и почтеност, уважавайки единствено и само собствените си потребности и ти забиват ножа в гърба.
Вероятно мотора има и парична и голяма сантиментална стойност за теб. Но не знаеш в какви води навлизаш- щом и полицията не ще да се занимава, не знаеш кой с кого е вързан. По начина, по който си решил да го издириш ми се струва, че не ще стигнеш далеч- едва ли някой ще е в състояние да ти помогне. Нямам идея колко би струвало ако наемеш детективска агенция, но там шансовете са по-големи. Аз и стотинка не бих вземал ако можех да помогна. Поне така аз разсъждавам. Но каквото и да предприемеш- желая ти успех. Направи каквото трябва, пик да става каквото ще. Може би пък от миналата година до сега да си постигнал нещо?- няма повече постове и мнения по случая в сайта. Или пък си вече претръпнал. Виждам, че е минало доста време от кражбата. Но каквото и да е- късмет!!!

Потребителски аватар

ivo-zx

Регистриран: 06 апр 2010, 18:56
Кара: Xsara Picasso 1.6i 16V 110 коне 2006
Контакти:

Мнение от ivo-zx » 26 юни 2016, 12:48

И аз имах записи на които се виждаха лицата перфектно когато влязоха във фирмата където рабитех преди това. Нищо, след деа дена същите ограбиха пожарната на ул.Филип Кутев и пак нищо. Между другото видях преди няколко дена как ограбиха Мегапартс - за една минута или по-малко разбиха витрината и измъкнаха каса или каси и изчезнаха. Не съм видял да пишат нещо по въпрос.
Каквото и да правиш, Пежо винаги ще има по-дълги фарове от теб!

Потребителски аватар

liuliu

Регистриран: 08 мар 2006, 19:01
Кара: C5-I V6 с ръчка с ГИ STAG 300 и домашно лъвче 306 1,9 D

Мнение от liuliu » 31 окт 2016, 19:17

На шефа ми личната му кола (по-точно на съпругата му :) ):
https://www.facebook.com/georgi.karamit ... 6639452821
Двигателят е двигател, когато е дизел.
"Единственото нещо, което можеш да направиш преди мач с Барселона, е да отидеш на църква и да се помолиш" - Гордън Стракън.

Потребителски аватар

Stuman

Регистриран: 04 дек 2007, 00:12
Кара: Citroen C5 3.0 V6 by Carlsson; C4 II 1.6HDI 92

Член на Клуб Ситроен-България

Мнение от Stuman » 31 окт 2016, 20:18

Абе от кига започнаха да крадат и ситроени :( да не са се объркали нещо?

Sent from Honor 7 powered by Huawei

Потребителски аватар

liuliu

Мнение от liuliu » 31 окт 2016, 20:25

По-рано му бяха свили две от джантите от снимките. Явно нещо ги е уплашило и не са успели да свалят всичките. А и катализатора не са барали. Абе била си е набелязана. Когато му давах 5 бона в брой не иска да ми я даде... сега йок.
"Единственото нещо, което можеш да направиш преди мач с Барселона, е да отидеш на църква и да се помолиш" - Гордън Стракън.

Потребителски аватар

liuliu

Мнение от liuliu » 10 авг 2017, 14:48

Днес разбрах, че Ситроенчето е намерено. Щъка си спокойно из София. Само са лепнали друг ВИН на джама, който отговаря на друга модификация с бял цвят. Поне да го бяха пребоядисали.

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Главен форум”