ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Данък с намаление

Всичко относно автомобилите

Модератор: Dass

Vandan

Регистриран: 02 юли 2013, 12:19
Кара: C5 ІІ 2.0i 16V 2005г.

Re: Данък с намаление

Мнение от Vandan » 01 апр 2019, 03:48

Пише си всичко в талона. Бензин е и няма Фап. Катализатор си има. То не е като при печките да се премахва лесно.

Потребителски аватар

nelsky

Регистриран: 15 окт 2013, 19:07
Кара: Subaru Outback 3.6R 260 hp и "патерица" Golf VI 1.4 TSI 122 hp DSG7

Член на Клуб Ситроен-България

Мнение от nelsky » 01 апр 2019, 07:21

В талона ти го има, но данъците се плащат в данъчното, а не в КАТ :bigsmile: Провери в НАП дали е отразен еко стандарта. Калкулатора показва, че това е данъка за автомобил без еко стандарт.
Бивши:
Opel Vectra A 1.6i (75 Hp)
Opel Astra H 1.4i (90 Hp) Easytronic
Nissan Qashqai 2.0 (141 Hp) 4x4 CVT
Citroen C5(X7) 2.0 HDI 163 EAT6
Citroen DS5, HDi165 Aut. Sport Chic
Kia Sportage III 2.0 CRDI (184 Hp) Automatic
Citroen DS5 2.0 HDi 163 Aut. So Chic

Vandan

Мнение от Vandan » 01 апр 2019, 07:32

Не знам дали има калкулатор, който да отразява данъка във всеки град. Те не бяха ли различни по общини. И НАП мисля не е свързан с Местни данъци и такси. Аз си го проверих дистанционно и го платих по интернет, заедно с данъка на къщата и такса смет.

Потребителски аватар

nelsky

Мнение от nelsky » 01 апр 2019, 07:59

Провери в местни данъци и такси тогава. И аз не знам, дали имат нещо общо с НАП, ама нали са все по дрането на кожи :D Имаше вече случаи, когато в техните компютри не фигурира еврото, въпреки че в талона го има.

https://www.calculator.bg/1/avtomobil_danak.html
Бивши:

Vandan

Мнение от Vandan » 01 апр 2019, 09:01

Посипвам си главата с пепел - в големия талон за съжаление не е отбелязан Евро класа. Объркал съм се с талоните на жената. Дефакто съм платил данък като за кола без Евро ХХХ

Потребителски аватар

wbgenetic

Регистриран: 18 юли 2016, 22:49
Кара: Citroen C5 2.2, Estate, 2005, ZF 4HP20 (проект "Корабът майка") || VF7RE4HXE76666728

Мнение от wbgenetic » 01 апр 2019, 09:32

При самата регистрация е станала бозата си мисля....
Моята е ЕВРО4, а в талона ми пише ЕВРО 3. Даже сега се зачетох, пише, че е ръчка ... :D

Vandan

Мнение от Vandan » 01 апр 2019, 10:14

И моята е EURO 4. В Ситроен сервиз си излиза всичко. Българска работа е това. С тези "нови вносове" така става при регистрацията. Моята регистрация е от 2013г.

l.petrovv

Регистриран: 14 ное 2013, 11:15
Кара: Citroen C5 II 3.0 V6, Преди това Citroen C5 II 2.0 HDI

Мнение от l.petrovv » 01 апр 2019, 11:17

И на моята бензиновата не бяха написали категорията, нищо че на немския талон си пишеше. Та разправии с КАТ и преиздадоха талона без да им плащам. Резултатът е от 400лв. намален на 285 лв с отстъпката. И аз се самоглобих....:)

PS ако не е отбелязана категорията и при смяна на талона и добавяне ви трябва копие на талона и се попълва декларация за да ви намалят данъка.

Vandan

Мнение от Vandan » 01 апр 2019, 11:41

Обадих се в Местни данъци Плевен. Първо трябва да съм си изкарал нов Талон и чак след това да ходя при тях. Питат ме защо съм бил платил. Не можело да връщат пари. Та в най-добрия случай след всички разправии можело да ми останат предварително платени част за догодина. Обаждах се в местната фирма свързана с АМК - Елмира-Плевен за документ за Евро стандарт. Отговориха ми аз да съм се оправял сам и да съм търсел контакти с централа на АМК. От сайта на АМК пък ми дава като връзка Елмира. Глупава работа и всеки те препраща. Разпечатах си от Ситроен сервиз данните - там има модел, Вин, номер на двигател, дата на начало на гаранция, Евро стандарт Евро 4. Не знам дали ако помоля Елмира да ударят един печат (ще си платя някаква сума), дали ще го признаят от КАТ. Сега питах - от Елмира въобще не искат да ми обърнат каквото и да е внимание по въпроса. Било си мой проблем кой ще търся. Е ми това е. Никой не го интересува, дори при условие, че съм готов да си платя, колкото трябва.
Дайте някакви координати за връзка с хипотетична централа на АМК, които да питам за въпросната услуга.

Потребителски аватар

nelsky

Мнение от nelsky » 01 апр 2019, 12:00

Пишеш до Ситроен във Франция, обясняваш им ситуацията и че местния дилър те е отсвирил. Дано помогне, все пак дилърите трябва да покриват някакви изисквания за да бъдат такива и поне на теория би трябвало да съдействат на клиентите си.
Бивши:

Vandan

Мнение от Vandan » 01 апр 2019, 12:19

Не знам за Софийските, но Плевенският "Елмира" е очевидно под всякаква критика по отношение представителството на Ситроен. Гледат си само сервизната дейност на всякакви модели коли и нищо повече не ги интересува. Все едно са си обикновен квартален сервиз и само се водят на хартия свързани със Ситроен. Поне г-н Ножаров от Габрово, също като представител на Ситроен се отзова по телефона и ще ходя от Плевен до Габрово за един документ. Въобще една голяма препоръка за сервиз Ножаров (АМК)-Габрово.

l.petrovv

Регистриран: 14 ное 2013, 11:15
Кара: Citroen C5 II 3.0 V6, Преди това Citroen C5 II 2.0 HDI

Мнение от l.petrovv » 02 апр 2019, 03:55

На всякъде където са АМК ще ти издадат такава бележка. Настоявай да има освен ВИНи номер на двигател. Услугата струва 30лв. След това с бележката и в КАТ.

Vandan

Мнение от Vandan » 02 апр 2019, 08:20

Аз разбрах какъв е реда, защото ходих и до КАТ. Иначе мой познат от КАТ ми каза, че почти сигурно данните ги има при тях (от швейцарските документи), но преди години за по-бързо и лесно не ги вписвали в талона при регистрацията след "новия внос". Реално погледнато вината си е в Кат, защото са издавали непълни талони.
Местните представители от Елмира се разбрахме последно да ида на място, но те нямали представа какво да правят. Нямали такъв случай досега. И шефът им отсъствал и никой не се наема с "по-сложни" от прием на коли за ремонт неща. Мисля да напиша сам на компютъра съдържанието и да им го дам само за подпис и печат. Трябва да прегледам техни фактури за данните им и как изглеждат техни фирмени документи. Да докарам на външен вид. Има все пак реална опасност да си платя, но от КАТ да не признаят документа ако нещо не им хареса. Но рано или късно ще се оправя. Не гоня срок, защото вече съм платил данъка и от местни данъци ми казаха, че пари няма да ми върнат. Най-добрият случай е да ми останела някаква сума за догодина предварително платена.

Продължение 1
С риск да обидя един млад господин от Елмира, ще кажа че или нещо съм му неприятен или е леко прост или мързелив. Аз сам си подготвих и отпечатах документ Техническо удостоверение с тяхно лого и на Ситроен, техни данни, с всички технически данни на моята кола, с вписан евро показател. Само да го прочете и подпечати. И въпросният "професионалист" дори отказа да го погледне. Казах му, че ще има и други освен мен. Той отговори, че това не го касае. А можеше да им пратя файла и само да сменят данните на различните коли, да разпечатват и прибират парите. Добре, че се показа един от старите приемчици, с който се познаваме и се съгласи да подпише и удари печат. В Кат признаха Удостоверението за валидно. Вече взех новия талон.

Продължение 2
Добавено от автора след 3 часа 44 минути 58 секунди:
Сагата приключи изцяло. В местни данъци и такси както се очакваше не ми върнаха пари, но ми дадоха едно листче написано на ръка, но поне с печат, че съм платил за 2019г. 56лв. повече данък за колата. Уж щял да се приспадне от данъка за 2020г., но да не съм го плащал по интернет, а да съм дойдел с листчето на място на каса. Реално данъкът от 169лв. през 2018г. сега става 135лв. Без Евро 4 ми бяха начислили 191.50лв. Спестените пари си заслужаваха усилията според мен, защото за сега няма изгледи да продавам колата скоро.

Искам и тук да изразя моите благодарности към колегата по форум chicho, който на ЛС ми писа, че ако се наложи може да помогне с обаждане до АМК-Божурище. Много сърдечни и "качествени" хора има в този форум и съжалявам, че нямам възможност да се запозная с тях лично.

Продължение 4
Ето това получих по мейл от АМК-Божурище, за който се интересува. Цената при тях излиза 60лв. с ДДС.
"Цената за издаване на документа е с равностойността на един сервизен час или 50 лв. без ДДС.
Сумата трябва да се преведе по една от банковите сметки на Автомотор Корпорация АД"

Потребителски аватар

maximir

Регистриран: 17 апр 2005, 17:24
Кара: Lada Vesta SW Cross
Контакти:

Мнение от maximir » 06 апр 2019, 21:43

Определено има полза от Евро-то в талона на автомобила! За миналата година (2018-та) данък 286,32 лв., а за тази 74,99 лв. - повече от доволно намаление :)!

Потребителски аватар

ivo-zx

Регистриран: 06 апр 2010, 18:56
Кара: Xsara Picasso 1.6i 16V 110 коне 2006
Контакти:

Мнение от ivo-zx » 06 апр 2019, 21:57

Следващата стъпка е и на техническите прегледи това да се проверява, че е пълно с кебачийници които палят скарата на баира и след тях не може да се кара.
Каквото и да правиш, Пежо винаги ще има по-дълги фарове от теб!

Потребителски аватар

Sotis

Регистриран: 08 апр 2011, 23:50
Кара: Xsara 1.6 16V

Мнение от Sotis » 06 апр 2019, 22:38

:offtopic:
Какви кебапчийници?
То ако мирише на скара добре, ама...
Преди няколко дни пред мен при тръгване едно берлинго/партнър изср* супер гъст черен облак, който си имаше собствен живот.
Наложи се да изчакам, за да видя на къде ще тръгне, та да знам как да го заобиколя.

JazzMaster

Регистриран: 17 дек 2007, 15:46
Кара: C5 (II) HDi 2.0 16v автоматик с шест топки.

Мнение от JazzMaster » 10 апр 2019, 17:29

Vandan написа:
01 апр 2019, 11:41
Обадих се в Местни данъци Плевен. Първо трябва да съм си изкарал нов Талон и чак след това да ходя при тях.
Това щото в ЗМДТ е записано че "данните за екокатегориите се четат от базите данни на МеВеРе-то". А па меверето са си барали фара когато е трябвало да впишат екокатегорията (а и още куп данни има за вписване, и са известни), като всяка българска работа. Моята регистрация също е от 2013, спомням си че им мрънках да я впишат тая категория, и резултата беше КОР за мен.

Според една дискусия във "фейса", на страницата на меверето https://www.facebook.com/sdvr.stolichna ... 39403249:0
в коментарите към края има постче от меверето: "На тези документи в които служител от ОПП-СДВР е пропуснал да нанесе евростандарта, а го е имало вписан при подаването на документите, то изваждането на новите документи ще бъде безплатно."
Някой да е минавал по тая неясна/неописана процедура?

Потребителски аватар

ivo-zx

Регистриран: 06 апр 2010, 18:56
Кара: Xsara Picasso 1.6i 16V 110 коне 2006
Контакти:

Мнение от ivo-zx » 10 апр 2019, 18:22

Регистрация февруари, 2018, един колега с Муцобуши от Италия, но той си пазеше копие от оригиналните документи. Мисля че иначе МВР-то си барат меча и не искат да гледат какво имат.
Каквото и да правиш, Пежо винаги ще има по-дълги фарове от теб!

Vandan

Мнение от Vandan » 10 апр 2019, 23:25

Честно да си кажа, по-добре ми изглежда 20лв. за новия талон (толкова платих), колкото да влизам в режим "диалог" със служителките на КАТ по гишетата.

JazzMaster

Регистриран: 17 дек 2007, 15:46
Кара: C5 (II) HDi 2.0 16v автоматик с шест топки.

Мнение от JazzMaster » 11 апр 2019, 09:28

Разбирам те. Има и финансова страна, 20 лв за меверето, 60 лв за док.от Ситроен, ми то отстъпката отиде по дяволите. А загубеното време при това в досег с (често изключително) неприятното поведение на държавния "служител", честно предпочитам да не платя нищо нийде, вкл. данъка. Не ми се плаща за нехайството на държавния "служител". И няма да го плащам.

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Главен форум”